Jak poradzić sobie z opadającymi powiekami, gdy domowe sposoby zawodzą?

Opadające powieki, czyli inaczej mówiąc ptoza, mogą być wynikiem urazu lub choroby, lecz najczęściej są naturalnym procesem starzenia. W większości przypadków dotyka on osoby po 40. roku życia, lecz tak naprawdę odpowiedzialność za to najczęściej ponoszą geny. Dlatego nie da się określić wieku, w którym pojawi się ten problem, a dotknąć może nawet bardzo młode osoby.

Winę za opadanie powiek ponosi ubytek włókien kolagenu i elastyny, przez co powieki tracą swoją elastyczność. Na skutek tego procesu, pojawiają się zmarszczki,  a mięśnie unoszące powieki słabną, prowadząc do ich wiotczenia.

W zależności od tego, w jak dużym stopniu ten problem wystąpił, opadające powieki mogą nawet utrudnić codzienne funkcjonowanie i pogorszyć Twoje samopoczucie, nie tylko przez ograniczone pole widzenia, ale także ze względów estetycznych. Opadające powieki sprawiają, że oczy stają się mniejsze, przez co możesz wyglądać na smutną i zmęczoną.

Ćwiczenia i domowe sposoby na opadające powieki

Pierwszym sposobem w walce z opadającymi powiekami, który poprawi jędrność skóry i sprawi, że oczy będą wyglądały na większe, są odpowiednie ćwiczenia, których w internecie znajdziesz mnóstwo. Kiedy będziesz je wykonywać regularnie, podczas np. codziennego stosowania kremu do twarzy przed lustrem, Twoja skóra na twarzy powinna nabrać jędrności.

Innymi sposobami na słabnące mięśnie i tkanki otaczające oko, mogą być masaże ujędrniające skórę na powiekach, kremy wzmacniające czy makijaż korygujący. Możesz również pokusić się o metodę, którą stosowały nasze babcie, gdy jeszcze nie było salonów urody, a która popularna jest do dziś – chodzi o maseczkę na powieki z białek kurzych jaj.

Nowoczesna technologia na pomoc Twoim powiekom

Jeśli jednak nie jesteś zadowolona z efektów, jakie dały Ci wcześniej wspomniane metody, głowa do góry! Zanim udasz się do chirurga, wesprzyj swoje powieki najnowszą technologią.

Poniżej wymienione zabiegi, zagwarantują Ci utrzymanie nawilżenia oraz odpowiedniego natłuszczenia i dotlenienia skóry, dzięki czemu Twoje powieki przeżyją drugą młodość.

Zabieg plastyki powiek (lifting) – blefaroplastyka, plazma

Zabieg ten, stosujemy zarówno w celach estetycznych, jak i zdrowotnych, a jego celem jest nadanie powiekom młodego i naturalnego wyglądu.

Polega on emisji milisekundowych impulsów plazmy azotowej, które wpływają na powierzchnię skóry i tworzą punkty sublimacji, w celu uzyskania skurczu skóry i pozbycia się nadmiaru tkanki. Ponadto, fala plazmowa wytwarza efekt cieplny i tworzy prawidłowe warunki do naturalnego wzrostu kolagenu i procesu regeneracji skóry.

Dzięki niemu, skóra na powiekach jest wyraźnie zregenerowana i zagęszczona, a pobudzone naturalnie tkanki regenerują się do kilku tygodni po zabiegu. Efektem tego jest redukcja nadmiaru wiotkiej skóry i dużo świeższe spojrzenie, co spowoduje zdecydowanie młodszy wygląd.

Zabieg ujędrniający okolice oczu Larens

Polega on na aplikacji w okolicach oczu, silnie ujędrniającego preparatu, który działa przeciwzmarszczkowo. Zostaje on wmasowany w skórę, poprawiając krążenie krwi w okolicach oczu, dotleniając komórki, a lecznicze peptydy wnikają głębiej i ujędrniają oraz regenerują delikatną skórę wokół oczu. Zaletą tego zabiegu jest to, iż efekty są widocznie niemal od razu!

Karboksyterapia – terapia medycznym dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla to obecnie największy przełom technologiczny w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Ta mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda, polega na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który rozchodzi się równomiernie pod skórą i rozszerza naczynia krwionośne, odżywiając i dotleniając tkanki. Podany dwutlenek węgla jest stymulantem do regeneracji tkankowej, powodującym powstawanie nowych, drobnych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.

HIFU 2D Plus (drugiej generacji)

Technologia ta polega na bezinwazyjnym dostarczeniu, wysoko skoncentrowanej wiązki energii ultradźwiękowej do głębokich warstw skóry i wprawienie w drgania komórek, co powoduje ich podgrzanie do temperatury 70°C. Takie działanie prowadzi do celowych mikrouszkodzeń oraz obkurczenia tkanek, a zarazem skutecznego remodelingu kolagenu.

HIFU swoim działaniem mocno ujędrnia i modeluje skórę, dzięki czemu zwiększa jej elastyczność. To najskuteczniejsza bezinwazyjna metoda, której efekt utrzymuje się minimum 18 miesięcy!

Cofnij się w czasie!

Jeżeli nie wierzysz, że istnieje coś takiego jak wehikuł czasu, to zmienisz zdanie, gdy przekonasz się na własnej skórze, do czego zdolna jest dzisiejsza technika. Dzięki wymienionym powyżej zabiegom, Twoja skóra będzie stawać się młodsza każdego dnia, zupełnie jakbyś cofała się w czasie.

Więcej na temat wymienionych zabiegów dowiesz się na stronie:
https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/pielegnacja-okolic-oczu/

Zrób pierwszy krok, by poprawić wygląd swoich powiek i umów się na konsultacje w naszym salonie. Kiedy nas odwiedzisz, zbadamy Twoją cerę i wybierzemy najbardziej odpowiednią dla Ciebie metodę.

Zadzwoń i umów się na wizytę pod numerem: 502 063 987!

Piękne Ciało – skuteczne zabiegi gwarantujące spektakularne efekty!
Sprzedaż Relacyjna 2 Jak poradzić sobie z opadającymi powiekami, gdy domowe sposoby zawodzą?