Pedicure i pielęgnacja stóp

Pielęgnując ciało często zapominamy o stopach. Tymczasem skóra stóp ze względu na swoją specyficzną budowę, gruby naskórek, dużą liczbę gruczołów potowych oraz brak gruczołów łojowych wymaga odpowiedniej, regularnej pielęgnacji.

Dobór odpowiedniego obuwia, skarpetki wykonane z dobrych, naturalnych materiałów, ale w głównej mierze codzienna higiena są w stanie wpłynąć na prawidłowy wygląd stóp i ich funkcjonowanie.

Bardzo często popełnianym błędem w pielęgnacji stóp jest wielokrotne, a nawet codzienne ścieranie pumeksem (miejsce rozwoju bakterii), tarką czy co gorsze żyletką skóry stóp. Usuwana w ten sposób skóra jeszcze bardziej narasta i twardnieje.

Wyobraź sobie jak wygląda pumeks pod mikroskopem – siedlisko bakterii.

W związku z tym praktyki takie są jak najbardziej niewskazane, a nawet zakazane, gdyż uzyskuje się odwrotny skutek od zamierzonego.

Z początkowej chęci posiadania miękkiej, elastycznej skóry wynika efekt twardej, bolesnej, żółtej i narośniętej skóry, która sprawia ból przy chodzeniu i powoduje brak komfortu w dotyku.

Lato to pora roku w której częściej i chętniej odkrywamy nasze stopy. Aby odpowiednio je przygotować warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego posiadającego w swojej ofercie pedicure.

Profesjonalny pedicure odświeża i przynosi ulgę stopom i sprawia, że zawsze wyglądają na zdrowe i zadbane.

Pedicure jest zabiegiem kosmetycznym podczas którego w bezpieczny sposób pozbywamy się zrogowaciałego i zgrubiałego naskórka (przy pomocy frezarki i preparatów do peelingu), odsuwamy i wycinamy skórki oraz nadajemy odpowiednią długość i kształt paznokciom.

Zabieg ten możemy dodatkowo wzbogacić o położenie na stopy maski odżywczo-regenerującej i masaż stóp, który będzie doskonałym zakończeniem, dającym uczucie relaksu i odprężenia.

Możemy również dowolnie ozdabiać paznokcie przy pomocy tradycyjnych lakierów, lakierów hybrydowych, żelu czy akrylu.

Korzystając za zabiegu pedicure w gabinecie kosmetycznym należy zwrócić szczególną uwagę na warunki w jakich jest on wykonywany, na umiejętności kosmetyczki, na czystość i sterylność używanych narzędzi oraz na stosowanie produktów jednorazowych takich jak rękawiczki, pilniki, nakładki do frezarki czy worki stosowane do miski, w której moczymy stopy.

Pamiętajmy, że są to czynniki bardzo istotne i niezbędne, aby oprócz ładnego wyglądu stóp zachować również higienę i zdrowie.

Systematyczna domowa pielęgnacja z użyciem odpowiednich preparatów do pielęgnacji stóp pomoże utrzymać efekty zabiegu i z pewnością pozwoli nam na utrzymanie stóp w dobrej kondycji.

pielegnacja stop 300x200 Man care pedicure dla mężczyzn

Jak wygląda manicure, pedicure wykonany w salonie Piękne Ciało?

Opinie naszych klientek.

Piękny efekt naturalnych paznokci, ladny kolor i ekspresowe wykonanie

Pani Dominika jest szybka, a przy tym bardzo profesjonalna

Jestem niezmiennie zachwycona

Więcej opinii [KLIKNIJ]


Salon Piękne Ciało | Opole, Plac Wolności 4-5 | 502 063 987

ZAREZERWUJ Man care pedicure dla mężczyzn