Kwas hialuronowy – czy rzeczywiście taki skuteczny ?

O kwasie hialuronowym słyszała już chyba każda z nas. Obecnie występuje bardzo często jako składnik wielu kosmetyków jak również jest chyba najczęściej stosowaną substancją we współczesnej branży kosmetycznej.

Ciało człowieka naturalnie zawiera kwas hialuronowy. Naturalny kwas hialuronowy ma zasadnicze znaczenie w zakresie podtrzymywania konstrukcji naszej skóry oraz odpowiedniego jej nawilżenia. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać w sobie cztery cząsteczki wody, co powoduje iż substancja ta jest niewątpliwie uznawana za jedną z najbardziej nawilżających i zatrzymujących wodę w naszej skórze.

Kiedy naturalny kwas ulega biodegradacji i jest odnawiany niemal tak samo szybko. W rzeczywistości naturalny kwas hialuronowy stale się odnawia, choć z wiekiem zmniejsza się
niestety jego ilość i jakość. Na tempo odnawiania się kwasu hialuronowego w skórze ma również wpływ, obecność w naszym organizmie enzymu o nazwie hialuronidaza. Jest to enzym który rozkłada i degraduje cząsteczki kwasu hialuronowego. Jeśli mamy go w sobie dużo, jesteśmy bardziej narażone na ubytki kwasu hialuronowego.

Hialuronidaza rozpuszcza również kwas hialuronowy zaaplikowany podczas zabiegów mezoterapii igłowej.  Dlatego u Pań z dużą zawartością tego enzymu efekt po wypełnianiu kwasem hialuronowym utrzymuje się krótko, natomiast Panie z mniejszą ilością hialuronidazy cieszą się jędrna, nawilżoną i gładką skórą znacznie dłużej.

Skóra przez cały rok potrzebuje nawilżenia. Warto podkreślić, że produkty oraz zabiegi kosmetyczne z zawartością kwasu hialuronowego bezpiecznie możemy stosować o każdej porze roku. Teraz, u schyłku lata, kiedy skóra niejednokrotnie jest wysuszona przez słońce szczególnie do tego zachęcamy.

Zapraszamy. Do zobaczenia w salonie Piękne Ciało.
Ania Świerniak

Projekt bez tytułu Kwas hialuronowy   czy rzeczywiście taki skuteczny ?