Mezoterapia igłowa – pośmiejmy się ze zmarszczek

Skoro czytasz ten artykuł, to oznacza, że mamy wspólny cel –  estetyczny i zdrowy wygląd skóry.

Dbasz o swoje ciało, zdrowo się odżywiasz, kupujesz lokalne i ekologiczne produkty, unikasz dużej ilości alkoholu i używek. Co więcej, minimum dwa razy w tygodniu pojawiasz się na siłowni lub uprawiasz jakiś sport, a  mimo to czas jest dla ciebie nieubłagany. Stosujesz kremy i nadal nic. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to prawdodpobnie jesteś już zmęczoną ciągłą walką z czasem o jędrną skórę i brak tzw. worków pod oczami.

Usiądź wygodnie i przygotuj się na coś, co prawdopodobnie poprawi ci humor, ale przede wszystkim wygląd twojej skóry.

Mezoterapia igłowa – o co w tym chodzi?

Odpowiedź jest banalnie prosta i z pewnością cię zainteresuje – o redukcję zmarszczek!

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu preparatów w okolice twarzy, szyi, dekoltu, skóry głowy. O jej wyjątkowości stanowi możliwość wprowadzania substancji aktywnych, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Wstrzykiwanie odpowiedniego koktajlu zmniejsza zmarszczki, nawadnia i ujędrnia skórę twarzy poprawiając jej napięcie oraz ogólny stan.

Do zabiegu najczęściej wykorzystywane są:

  • kwas hialuronowy – wypełnia on przestrzenie pomiędzy włóknami kolagenu w skórze
  • ampułki witaminowe – odżywiają skórę 
 • arginina – peptydy wypłycające zmarszczki

O rodzaju koktajlu, czyli mieszanki substancji decyduje specjalista, który będzie przeprowadzał zabieg mezoterapii igłowej, dlatego warto, abyś rozejrzała się za zaufanym i godnym polecenia salonem. 

Komu polecany jest zabieg mezoterapii igłowej?

Tak naprawdę zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem o bardzo szerokim wachlarzu oddziaływań, jednak w tym artykule dowiesz się, w jaki sposób przyczynia się on do redukcji zmarszczek.

To przede wszystkim zabieg dla osób, które chcą w widoczny sposób poprawić wygląd swojej skóry bez użycia skalpela i bez pomocy lekarza chirurga. Stosuje się go zarówno u osób, u których można zauważyć pierwsze oznaki starzenia oraz u osób z zaawansowanymi, głębokimi zmarszczkami.

Podstawowymi wskazaniami do mezoterapii igłowej są:

  • zmarszczki i profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
  • zwiotczała skóra,
  • opadający owal twarzy
 • odwodniona, zmęczona skóra.

…a kto będzie musiał obejść się smakiem?

W przypadku mezoterapii igłowej, która ma na celu pozbycie się zmarszczek obejść się smakiem będą musiały osoby, które:

  • mają alergię na jakąkolwiek z substancji zawartych w preparacie,
  • są w ciąży,
  • są w okresie karmienia piersią,
  • mają czynną infekcję,
  • mają aktywną opryszczkę,
  • chorują na choroby autoimmunologiczne,
  • mają skórę źle tolerującą nakłucia, czyli osoby z bardzo płytko unaczynioną skórą lub taką, która ma skłonności do powstawania blizn,
 • osoby w trakcie leczenia lekami obniżającymi krzepliwość krwi.

Karuzela Lipoliza Mezoterapia igłowa  pośmiejmy się ze zmarszczek

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej od A do Z?

Zabieg mezoterapii igłowej składa się z etapu, podczas którego specjalista przeprowadzi z tobą wywiad celem wykluczenia wszystkich przeciwwskazań oraz opowie jak cały zabieg będzie wyglądał. Następnie przygotuje twoją skórę do nakłuć poprzez oczyszczenie jej i nałożenie znieczulającego kremu.

Drugi etap następuje po upływie około 30 do 40 minut od nałożenia kremu. Wtedy kosmetolog przeprowadzający liczne mikroiniekcje na wybranych obszarach skóry. Stopień nakłucia jest zależny od kondycji i rodzaju skóry, zatem każdorazowo specjalista powinien indywidualnie dobrać głębokość nakłucia.

Dodatkowym atutem mezoterapii igłowej jest fakt, że samo nakłucie jest dla twojej skóry sygnałem o swoistym zapaleniu, a więc zacznie ona wytwarzać nowe komórki, co przyczyni się do redukcji zmarszczek.

Po zabiegu powinnaś przestrzegać dwóch, bardzo ważnych zasad – nie możesz dotykać twarzy przez kilka godzin, ani samodzielnie nakładać preparatów, czy kremów.

Typowymi objawami po zabiegu mezoterapii igłowej jest lekkie zaczerwienienie skóry z towarzyszącym niewielkim obrzękiem. Wszystkie objawy ustępują już po kilku dniach.

Zabieg zaleca się wykonywać nie później niż na 7 dni przed ważnymi wydarzeniami, aby całkowicie zniwelować ryzyko jakichkolwiek zewnętrznych oznak jego wykonania.

O czym warto wiedzieć decydując się na zabieg mezoterapii igłowej?

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie salonu, który korzysta ze specjalnego urządzenia. Dlaczego? Ponieważ urządzenie pozwala na ustawienie spersonalizowanego programu, dzięki czemu twoja skóra otrzyma precyzyjne dawki koktajlu. Co więcej, użycie urządzenia przyspieszy wykonywanie zabiegu.  Umawiając się na wizytę pamiętaj, aby zapytać, czy wybrany przez ciebie salon stosuje metodę manualną, czy korzysta ze specjalistycznego urządzenia.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z zabiegu mezoterapii igłowej celem zredukowania ilości i głębokości swoich zmarszczek i nadal masz kilka pytań, koniecznie obejrzyj ten materiał wideo: https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/redukcja-zmarszczek-mezoterapia-iglowa/

Sprzedaż Relacyjna 2 Mezoterapia igłowa  pośmiejmy się ze zmarszczek