Peeling…

Udostępnij:

Zbliża się wrzesień który rozpocznie porę, która w kosmetyce oznacza możliwość stosowania wielu zabiegów, których nie można wykonywać latem.

Do takich zabiegów należą wszelkie zabiegi złuszczające tzw. peelingi. Słowo peeling pochodzi od angielskiego wyrażenia „peel” i oznacza złuszczanie. Jest to zabieg, który polega na usunięciu martwych komórek naskórka. W gabinetach kosmetycznych wykonuje się peelingi powierzchniowe. Można je podzielić następująco:

Do peelingu biologicznego zalicza się peeling enzymatyczny, który złuszcza naskórek dzięki zawartym w nim enzymom. Mają formę emulsji lub proszku, który aktywowany jest wodą lub aktywatorem bezpośrednio przed aplikacją na skórę. Przeznaczony jest on dla wszystkich rodzajów skór, zwłaszcza dla cer suchych, naczyniowych, cienkich i wrażliwych.

Do grupy peelingów mechanicznych zalicza się peeling ziarnisty tzw. scrub. Zawiera on drobiny ścierne, którymi mogą być zmielone łupiny orzechów lub pestki owoców czy nasiona. Przeznaczony jest do skór grubych i tłustych, z wyjątkiem skór trądzikowych.

Również mikrodermabrazja jest zaliczana do tej grupy i jest peelingiem w którym wykorzystano dwie składowe tarcie i podciśnienie. Materiałem ściernym może być korund czyli tlenek glinu lub kryształki diamentu. Dzięki mikrodermabrazji następuje lepsza penetracja składników aktywnych. W pielęgnacji skór grubych i łojotokowych można zastosować działanie synergiczne- połączenia mikrodermabrazji z peelingiem kwasowym o niskim stężeniu.

Do peelingów fizycznych należy przede wszystkim peeling kawitacyjny, w którym wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Dzięki kawitacji usunięte zostają zrogowaciałe komórki naskórka oraz nadmiar łoju, dochodzi do odblokowania ujść mieszków włosowych.

Peelingi chemiczne stosowane są w celu przeprowadzenia kontrolowanego złuszczania skóry i potocznie nazywane są kwasami. W gabinetach kosmetycznych najczęściej stosuje się alfa-hydrokwasy (AHA) nazywane też kwasami owocowymi. Zalicza się do nich kwas glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, winowy i migdałowy. Wskazaniami do peelingu AHA są: przebarwienia, skóra trądzikowa, skóra sucha, dojrzała, mało elastyczna, z widocznymi zmarszczkami. W naszym salonie wybieramy dla Ciebie najbardziej zaawansowane i skuteczne preparaty w tym również kwasy medyczne oraz peeling ziołowy dzięki którym uzyskasz naprawdę spektakularne efekty.

Nowoczesna koncepcja peelingu to już nie tylko upiększanie i odmładzanie, ale i doskonały sposób na uzyskanie zdrowej skóry.

Nie wierz nam na słowo, już dziś przyjdź i przekonaj się o tym na własnej skórze [KLIKNIJ].

Do zobaczenia,
Ania Świerniak

Projekt bez tytułu Peeling...
Udostępnij:
-->