Depilacja bikini i okolic – co powinnaś wiedzieć?

W początkach cywilizacji usuwanie wszystkich włosów z ciała było związane z gorącym klimatem, miało więc charakter praktyczny. W miarę upływu czasu gładkie, pozbawione owłosienia, ciało stało się synonimem piękna i tak jest do dziś. Trend usuwania włosów z łona nastał wraz z erą kusej bielizny oraz dwuczęściowych strojów kąpielowych. Współcześnie depilacja bikini to po prostu konieczność, codzienny element higienicznej rutyny kobiet i – coraz częściej – mężczyzn.

Usunięcie owłosienia z okolic bikini metodą laserową jest obecnie najefektywniejszym sposobem depilacji miejsc intymnych. W przeciwieństwie do maszynki, wosku czy depilatora daje Ci gwarancję trwałego pozbycia się niechcianych włosów. Jednak – podobnie jak inne metody depilacji tego newralgicznego obszaru – laserowa depilacja bikini może być stresującym doświadczeniem, zwłaszcza, gdy jest wykonywana pierwszy raz. Pomożemy Ci rozwiać wszelkie obawy i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Parafrazując klasyka: wszystko co chciałabyś wiedzieć o depilowaniu okolic bikini, a bałaś się zapytać.

Na czym polega depilowanie laserowe okolic bikini?

Depilowanie laserowe okolic bikini polega na skierowaniu na skórę wiązki światła, która bezpowrotnie uszkadza mieszki włosowe. Laser niszczy tylko te mieszki, które akurat są w fazie wzrostu, dlatego zabieg powtarza się kilkakrotnie. W czasie pierwszej sesji usuwa się ok. 30% owłosienia, a po zastosowaniu całej serii znika nawet 95% włosów. Dla satysfakcjonującego efektu zaleca się 4-6 zabiegów wykonywanych co kilka tygodni.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej? Czytaj na naszym blogu

Co poprzedza usunięcie owłosienia z okolic bikini?

Dzień przed wizytą w salonie należy zgolić włosy maszynką. Po wstępnej rozmowie w gabinecie i wykluczeniu przeciwwskazań do epilacji dostaniesz czas, aby w odosobnieniu przygotować się do zabiegu. Możesz się wówczas odświeżyć, np. wziąć prysznic lub użyć chusteczek nawilżających. W zależności od rodzaju depilacji, na jaki się zdecydowałaś, otrzymasz do założenia specjalną, jednorazową bieliznę lub będziesz rozebrana od pasa w dół. Jednak bez obaw – nasza specjalistka przeprowadzi depilowanie laserowe bikini, dbając o Twój komfort i dobre samopoczucie. Będzie również miała na uwadze Twoje wymagania, więc śmiało komunikuj swoje potrzeby.

Jak długo trwa depilowanie laserowe okolic bikini?

Depilowanie laserowe bikini jest krótkim zabiegiem, przebiega ok. 20 minut.

Czy depilowanie laserem bikini boli?

Nie zdecydowałaś się dotąd na usunięcie owłosienia z okolic bikini, bo myślisz, że zabieg jest bolesny? A może boisz się podepilacyjnych podrażnień i poparzeń? Zapomnij o mitach na temat epilacji i przekonaj się, że depilowanie laserowe bikini przebiega niemal bezboleśnie. Lekki obrzęk i zaczerwienienie naskórka są naturalną konsekwencją zabiegu i mogą się utrzymać do 3 dni.

Klasyczna a może kolumbijska? – czy wiesz już wszystko o depilowaniu okolic bikini?

W zależności od swoich preferencji, możesz zdecydować się na klasyczne bikini, czyli depilację pachwin i wzgórka łonowego lub na depilację głęboką, tzw. brazylijską, podczas której zostanie usunięte owłosienie także z warg sromowych.

Kiedy nie mogę się poddać depilowaniu okolic bikini?

Główne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu to:

  • ciąża i laktacja,
  • świeża opalenizna,
  • aktywne infekcje skórne,
  • terapia retinoidami,
  • podrażnienia i stany zapalne,
 • łuszczyca.

Jakie korzyści daje depilowanie laserowe okolic bikini?

Depilujesz się wieczorem, rano wybierasz się na basen, zakładasz kostium kąpielowy i… z irytacją stwierdzasz, że włoski są już widoczne! Możesz tego uniknąć, decydując się na depilowanie laserowe bikini. Główne korzyści, jakie daje depilacja bikini to:

  • estetyczny wygląd miejsc intymnych,
  • trwałe rezultaty – efekty utrzymują się przez bardzo długi czas,
  • koniec z wrastającymi włoskami, bólem i podrażnieniami, jakie wywołuje depilacja mechaniczna,
  • oszczędność czasu – już nie musisz codziennie się golić,
 • większa pewność siebie w różnych życiowych sytuacjach.

Zdecydowałaś się na depilowanie laserowe bikini? A może masz jeszcze dodatkowe pytania? Nasz zespół udzieli Ci wszelkich informacji! Zadzwoń i umów się na wizytę w naszym salonie lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji: 502 063 987.

Zdaniem naszego eksperta:

Depilację 3D wyróżnia to, że jest połączeniem aż 3 różnego rodzaju laserów w 1. Dzięki temu włoski usuwane są na 3 różnych głębokościach, co gwarantuje większą skuteczność zabiegu, niż w przypadku zwykłych laserów. W połączeniu z tym, że zabieg nie jest wcale bolesny i daje gwarancję bezpieczeństwa, depilacja 3D jest w tej chwili najlepszym i najskuteczniejszym sposobem długotrwałego pozbycia się włosów.

Zadzwoń: Depilacja laserowa bikini, Opole ul. Plac Wolności 4-5. Tel: 502 063 987

Projekt bez tytułu Depilacja bikini i okolic – co powinnaś wiedzieć?