Depilacja - usuwanie owłosienia

Dbanie o higienę i gładką skórę bez owłosienia w wybranych miejscach jest koniecznością w dzisiejszych czasach.

W salonie Piękne Ciało zdecydowałyśmy się na najbardziej zaawansowany aparat do depilacji IPL+RF ponieważ ten rodzaj depilacji jest najbardziej komfortowy, najmniej bolesny, ekonomicznie uzasadniony i przy odpowiednim doborze parametrów równie skuteczny jak laser diodowy.

Depilacja usuwanie owłosienia 1024x683 Łydki


Usuwanie owłosienia. DEPILACJA metodą IPL+RF

Obecnie nie tylko moda na gładkie ciało, ale również dbałość o higienę powoduje, że coraz częściej – nie tylko latem ale również w zimie – pod warstwą ubrań, włosy stają się niemile widziane i potrzebna jest depilacja. Problem niechcianego owłosienia dotyczy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn.

Wszystkie klasyczne metody depilacji (golenie, usuwanie mechaniczne, depilacja woskiem, itp.) mają jedną cechę wspólną – nie dają trwałych efektów.

Obecnie bardzo popularną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na trwała redukcja owłosienie jest depilacja IPL+RF ( foto depilacja ). Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego świateł daje oczekiwane, trwałe efekty.

Depositphotos 2534302 original 300x201 Łydki

Na czym polega depilacja metodą IPL+RF?

Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Cebulka zostaje usunięta ponieważ energia IPL poprzez barwnik we włosie zamieniana jest w energię cieplną i jako ciepło trafia do macierzy włosa.

Macierz włosa to białko które pod wpływem ciepła ulega koagulacji czyli ścięciu. W ten sposób dochodzi do zniszczenia cebulki włosa, co w konsekwencji uniemożliwia odrośnięcie włosa.

Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i tylko te włosy reagują na światło IPL, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia”.

Faza ta ma różne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni) – po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane kilka razy, aby usunąć większość z nich.

DSC0956 300x200 Łydki

U zdecydowanej większości klientów po około 5 zabiegach zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 8 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.).

Przy pierwszym zabiegu depilacji zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Włosy które pozostają po serii zabiegów są to włosy jaśniejsze, delikatniejsze i cieńsze.

Zabiegi depilacji wykonujemy w odstępach 6 – 8 tygodni jeśli zabieg dotyczy obszaru na ciele i co 4 tygodnie jeśli dotyczy twarzy.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją kosmetologa. Przeprowadza on wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa – od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów zabiegu.

Osoby zakwalifikowane do zabiegu depilacji mają wykonaną bezpłatną próbę działania światła IPL+RF.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:

 • Ciąża
 • Opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.)
 • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem
 • Leki światłouczulające, retinoidy
 • Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
 • Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • Skłonność do przebarwień
 • Bielactwo, łuszczyca
 • Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)

Opis postępowania przed zabiegiem depilacji:

 • Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją kosmetologa
 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona 2,3 dni wcześniej, tak aby odrost miał 2 lub 3 mm
 • Skóra powinna być umyta i niczym nieposmarowana
 • Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizn
 • Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
 • Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach.