Aby na końcu był zachwyt

Udostępnij:

Aktywność fizyczna, liczenie kalorii, zdrowy styl życia… Wymarzona sylwetka wymaga ciężkiej pracy. Kiedy już o to zadbasz, zdyscyplinujesz się, każdy tydzień przynosić będzie rezultaty. Zdarza się jednak, że osiągnięcie wymarzonej wagi przynosi rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że pozostałością po kuracji odchudzającej jest obwisła, rozciągnięta skóra.

Główną przyczyną pojawienia się nieestetycznych fałdek jest zbyt szybka utrata wagi i wówczas skóra nie nadąża za utratą tkanki tłuszczowej. Również drakońska dieta prowadzić może do niekorzystnych zmian hormonalnych, które mogą zmniejszać elastyczność skóry. Podeszły wiek, ciąża, nadmierna ekspozycja na słońce, palenie tytoniu to kolejne czynniki ryzyka.

Zbilansuj swoje jedzenie, wystrzegaj się głodówek. Każdego tygodnia powinno ubywać ok. 0,7 kg. Takie tempo jest zdrowe, daje trwałe rezultaty i co ważne, znacznie zmniejsza powstawanie rozciągniętego fałdu skórnego.

Czy zastanawiałaś się ile szklanek wody dziennie wypijasz? Powinnaś przynajmniej 10, szczególnie w trakcie diety odchudzającej, ale również po jej zakończeniu. Woda to naprawdę cudowny płyn. Właściwe nawodnienie wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i poprawia elastyczność skóry. Tylko nawilżona od wewnątrz skóra zachowa swoją młodość i jędrność. Od wewnątrz nawilżymy ją wypijając odpowiednią ilość wody, a kremy i balsamy nawilżające zabezpieczają jedynie skórę przed utratą wilgoci

Niech sport stanie się dla Ciebie codziennością. Nie musi to być długi, wyczerpujący trening. Wystarczy 15-20 minut gimnastyki każdego dnia. Wysiłek buduje mięśnie i poprawia ukrwienie, a to sprawia, że skóra jest bardziej napięta, a Ty dodatkowo spalasz nieco kalorii.

Wzbogać swój jadłospis produktami bogatymi w kwasy omega-3. Naukowcy udowodnili, że pomagają one w utrzymaniu prawidłowej równowagi lipidowej (tłuszczowej) skóry i poprawiają jej nawodnienie. Jeden lub dwa razy w tygodniu wykonuj peeling całego ciała. Możesz użyć do tego specjalnych preparatów albo szorstkiej gąbki. Dzięki temu przyspieszysz złuszczanie zrogowaciałego naskórka a nowe warstwy skóry będą tworzyć się szybciej. Poprawi się także jej ukrwienie. Smaruj partie ciała najbardziej narażone na występowanie obwisłej skóry preparatami z dodatkiem masła lub oleju kokosowego, masła SHEA, mocznika oraz z dodatkiem wit. E. Substancje te zwiększają nawilżenie i pomagają w regeneracji skóry.

Masaż jest również doskonałą bronią w walce z obwisłą skórą. Godne polecenia są również zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych wykorzystujące m.in. fale radiowe (RF), podczerwień czy podciśnienie. W naszym salonie wszystkie te technologie wykorzystuje urządzenie Velashape. Zabiegi te najlepiej przeprowadzać w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną. Wówczas uzyskujemy najbardziej zadawalające efekty.

Im szybciej zaczniesz dbać o siebie, tym lepiej. Osoby, które latami borykają się z nadwagą mają większe ryzyko utraty jędrności skóry, niż te, u których niekontrolowany wzrost wagi był chwilowy. Dlaczego tak się dzieje? To proste. Wyobraź sobie kawałek gumy. Jeśli rozciągniesz go tylko na chwilę, szybko wraca do swoich rozmiarów wyjściowych, ale kiedy pozostawisz go w takim stanie na długo, straci elastyczność. Ze skórą jest dokładnie tak samo.

Musimy wiedzieć i pamiętać o tym, że niestety cudów nie ma. Ale możemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Niezbędne jest jednak połączenie zrównoważonej diety, zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i systematycznej dbałości o swoje ciało.

Życzymy dużo cierpliwości, rozwagi i determinacji w walce o wymarzoną sylwetkę.

A kiedy stoczysz już tę walkę będzie już tylko zachwyt…

Pozwól abyśmy mogli pomóc Ci w tej walce o wymarzoną sylwetkę i umów się na na zabieg już teraz !

Projekt bez tytułu Aby na końcu był zachwyt
Udostępnij:
-->