Fala akustyczna – poznaj broń masowego uderzenia w tkankę tłuszczową

Fala akustyczna (uderzeniowa) – poznaj broń masowego uderzenia

Fala akustyczna doskonale sobie radzi:

  • ze zmniejszaniem obwodu
  • zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • redukcją cellulitu

Jest od lat wykorzystywana w medycynie oraz fizjoterapii, a od niedawna również w kosmetologii.

Zdefiniować ją można jako krótkotrwałe zaburzenie ciśnienia, które rozchodzi się w przestrzeni z dużą prędkością. W przyrodzie fala uderzeniowa powstaje na skutek dużych wyładowań energetycznych np. podczas burzy. W urządzeniach medycznych i kosmetycznych wytwarzana jest natomiast w specjalnych generatorach elektromagnetycznych, a następnie przy pomocy impulsów aplikowana jest w głąb ciała pacjenta przez specjalną głowicę.

Jak to działa na tkankę tłuszczową?

Mechaniczne działanie fali uderzeniowej powoduje gwałtowne zmiany ciśnienia w tkankach, a to z kolei wywołuje uszkodzenie błon komórkowych adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, dzięki czemu możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym.

Mikrodrgania oraz przepływy mikrostrumieniowe wywoływane falą akustyczną wprowadzają komórki w ruch, co przyczynia się do redukcji cellulitu oraz wyszczuplenia. Wzrost temperatury wewnątrz tkanki powoduje zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – silne dotlenienie obszaru zabiegowego.

Dzięki usprawnieniu metabolizmu komórkowego, fala uderzeniowa zmniejsza obrzęki oraz usuwa szkodliwe produktu przemiany materii.

Kliknij po więcej i sprawdź ceny >>> [KLIKNIJ]

Fala uderzeniowa wywołuje również mikrouszkodzenia tkanek, na które oddziałuje. W tkankach uszkodzonych wydzielane są miejscowe czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji i odbudowy tkanek, a w szczególności zapoczątkowują proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Mikrouszkodzenia tkanek powodują silną aktywację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastylowych.

Wszystko to skutkuje zagęszczeniem struktury skóry,  jej ujędrnieniem i wzmocnieniem napięcia.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw w celu przewodzenia nakładamy żel do USG i następnie ruchami zgodnie z przebiegiem naczyń limfatycznych wykonujemy masaż specjalną głowicą wyposażoną w specjalne nakładkami. Nakładki dopasowujemy  w zależności od wielkości problemu i rodzaju problemu.

W zależności od użytego aplikatura falę uderzeniową możemy podzielić ma radialną, która rozchodzi się promieniście oraz zogniskowaną, rozchodzącą się w sposób skoncentrowany. Zogniskowaną falę uderzeniową wykorzystuje się do walki z problemami zlokalizowanymi w jednym miejscu, natomiast schorzenia obejmujące większe obszary poddaje się działaniu fali radialnej.

Efektami działania fali uderzeniowej są:

– redukcja cellulitu,

– redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej,

– ujędrnienie oraz napięcie zwiotczałej skóry,

– eliminacja obrzęków oraz usprawnienie pracy układu limfatycznego,

– przyspieszenie usuwania ubocznych produktów przemiany materii,

– stymulacja tworzenia nowych naczyń limfatycznych,

– silne dotlenienie tkanek,

– usprawnienie metabolizmu komórkowego,

– wygładzenie nierówności skóry.

Kto najbardziej skorzysta?

Osoby, które borykają się z cellulitem i z tkanką tłuszczową którą ciężko zlikwidować ćwiczeniami.
 

Podsumujmy

Fala akustyczna (uderzeniowa) to jedna z najbardziej skutecznych metod redukcji cellulitu i miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz obwodu ciała. 

Marzysz o pięknej szczupłej sylwetce, pozbyciu się cellulitu oraz ujędrnieniu skóry? Rozwiązanie Twoich problemów jest bliżej niż myślisz.

18342260 806299129545454 7707354151778505451 n 150x150 Fala akustyczna – poznaj broń masowego uderzenia w tkankę tłuszczową

Arleta Dziuba

Kosmetolog

Salon Piękne Ciało

 

 

Przyjdź do Pięknego Ciała i poznaj broń masowego UDERZENIA!

Projekt bez tytułu Fala akustyczna – poznaj broń masowego uderzenia w tkankę tłuszczową