Kriolipoliza – czyli zamrażanie tłuszczu – o co w tym chodzi, na czym polega?

Udostępnij:

Dowiedz się, jak działa kriolipoliza i jakie są jej skutki. Sprawdź rezultaty tej metody redukcji tkanki tłuszczowej. Artykuł blogowy!

Kriolipoliza to zabieg, który niszczy i usuwa tkankę tłuszczową,wykorzystując ujemną temperaturę. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe poddane działaniu zimna uszkadzają się co doprowadza do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej.

Obecnie często porównuje się ją do metody odsysania tłuszczu czyli liposukcji, należy jednak pamiętać, że w odróżnieniu od liposukcji, która jest zabiegiem redukującym tłuszcz w sposób operacyjny, kriolipoliza to zabieg całkowicie nieinwazyjny.

Na czym polega zabieg Kriolipolizy?

Zabieg ten polega na przyłożeniu do skóry specjalnego aplikatora który wystawia ją na działanie kontrolowanego zimna. Zostaje ona schłodzona do temperatury około -1 do -10°C, co powoduje rozpad komórek tłuszczowych.

Tłuszcz, który został uwolniony ze zniszczonych komórek, przedostaje się do krwioobiegu, a następnie jest metabolizowany przez wątrobę i wydalany z organizmu.

W starszych modelach Kriolipolizy aplikator zasysał fałd skóry. W nowszych modelach (np. takim jaki posiada salon Piękne Ciało) aplikator składa się płytek chłodzących, które dodatkowo mają funkcję elektrostymulacji. Zabieg lipolizy wykańczamy fala akustyczna (uderzeniową), która dodatkowo rozbija połączenia między komórkami tłuszczowymi, co zwiększa i przyspiesza efekty zabiegów!

11 1024x683 Kriolipoliza  czyli zamrażanie tłuszczu  o co w tym chodzi, na czym polega?

Dla kogo jest Kriolipoliza?

Kriolipoliza jest najczęściej polecaną metodą dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z takich obszarów ciała jak brzuch, talia, boczki, ramiona, kark, czy pośladki. Właściwie można ją zastosować do niemal każdej partii ciała, lecz w tych miejscach, jej działanie będzie najbardziej efektywne. Powinny się na nią zdecydować przede wszystkim osoby, na które nie działają inne metody walki z fałdami na brzuchu, takie jak sport czy dieta.

W porównaniu z inwazyjnym zabiegiem, jakim jest odsysanie tłuszczu, w przypadku zamrażania nie są potrzebne żadne szczegółowe badania czy konsultacja lekarska.

Jakich efektów mogę się spodziewać po zabiegu kriolipolizy?

Dzięki kriolipolizie, możesz wymodelować dowolnie wybraną partię ciała i zmniejszyć tkankę tłuszczową nawet do 45%. Sam zabieg trwa od 1-3  godzin (jednocześnie przez max 1h pracują 4 głowice zabiegowe o powierzchniach 20x10cm), w zależności od tego ile partii ciała obejmuje. Widoczne efekty są sprawą indywidualną i zależą od metabolizmu, który ma wpływ na wydalenie tłuszczu z organizmu. Zazwyczaj zachodzi to w ciągu dwóch do sześciu tygodni, a ostateczne rezultaty widoczne są po czterech miesiącach i utrzymują się przez około pół roku.

Dobrą wiadomością jest, że obszar ciała, który poddasz kriolipolizie, zostanie wyszczuplony na stałe, dzięki czemu jeśli ponownie przybierzesz na wadze, ryzyko powrotu większej ilości tkanki tłuszczowej w tym samym miejscu będzie niewielkie.

Czy kriolipoliza jest bezpieczna?

Kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i co ważne praktycznie bezbolesnym. Podczas zamrażania tkanki tłuszczowej, pacjent może czuć pewien dyskomfort, a jedynymi skutkami ubocznymi mogą być niewielkie siniaki, zaczerwienienia czy opuchlizna w miejscu działania aplikatora.

Mimo wszystko pewne względy bezpieczeństwa powinny być zachowane i kriolipolizie nie powinny poddawać się osoby które:

 • cierpią na nadwagę lub otyłość powyżej 10kg,
 • mają stany zapalne skóry, infekcje, otwarte rany,
 • są chorzy na cukrzycę, chorobę Raynauda, krioglobulinemię,
 • przechodzą choroby i infekcje wątroby,
 • mają niewydolność nerek lub miejscowe zaburzenia krążenia,
 • posiadają rozrusznik serca.

Jak wygląda i na czym polega zabieg zamrażania komórek tłuszczowych – kriolipoliza z falą akustyczną (wideo):

Czas rozprawić się z Twoim tłuszczem raz na zawsze – kriolipoliza!

Przypomnij sobie, ile potu wylałaś na siłowni, lub ile razy musiałaś sobie odmówić ulubionych lodów pistacjowych… a ilość tkanki tłuszczowej ani drgnęła! Kriolipoliza to nasza tajna broń do walki z tłuszczem, która pomogła już wielu pacjentom i pacjentkom.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy to odpowiednia metoda dla Ciebie lub obawiasz się samego zabiegu, zajrzyj na stronę zabiegu kriolipolizy w salonie kosmetycznym Piękne Ciało: https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/kriolipoliza-opole/ gdzie dowieszhttps://salonpieknecialo.pl/zabiegi/kriolipoliza-zamrazamy-tluszcz-na-zawsze/ się więcej na jego temat.

Kriolipoliza Opole 1024x474 Kriolipoliza  czyli zamrażanie tłuszczu  o co w tym chodzi, na czym polega?

Zadzwoń pod numer 502 063 987 lub KLIKNIJ i umów się na niezobowiązującą, bezpłatną konsultację!

Piękne Ciało – skuteczne zabiegi gwarantujące spektakularne efekty!

UMOW WIZYTE SALON KOSMETYCZNY OPOLE PIEKNE CIALO 1024x512 Kriolipoliza  czyli zamrażanie tłuszczu  o co w tym chodzi, na czym polega?
Udostępnij:
-->