Kriolipoliza – czyli zamrażanie tłuszczu – o co w tym chodzi?

Kriolipoliza to zabieg, który niszczy i usuwa tkankę tłuszczową,wykorzystując ujemną temperaturę. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe poddane działaniu zimna uszkadzają się co doprowadza do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Obecnie często porównuje się ją do metody odsysania tłuszczu czyli liposukcji, należy jednak pamiętać, że w odróżnieniu od liposukcji, która jest zabiegiem redukującym tłuszcz w sposób operacyjny, kriolipoliza to zabieg całkowicie nieinwazyjny.

Na czym polega Kriolipoliza?

Zabieg ten polega na przyłożeniu do skóry specjalnego, próżniowego aplikatora, który zasysa tkankę tłuszczową i wystawia ją na działanie kontrolowanego zimna. Zostaje ona schłodzona do temperatury około -1 do -10°C, co powoduje rozpad komórek tłuszczowych.

Tłuszcz, który został uwolniony ze zniszczonych komórek, przedostaje się do krwioobiegu, a następnie jest metabolizowany przez wątrobę i wydalany z organizmu.

11 1024x683 Kriolipoliza  czyli zamrażanie tłuszczu  o co w tym chodzi?

Dla kogo jest Kriolipoliza?

Kriolipoliza jest najczęściej polecaną metodą dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z takich obszarów ciała jak brzuch, talia, boczki, ramiona, kark, czy pośladki. Właściwie można ją zastosować do niemal każdej partii ciała, lecz w tych miejscach, jej działanie będzie najbardziej efektywne. Powinny się na nią zdecydować przede wszystkim osoby, na które nie działają inne metody walki z fałdami na brzuchu, takie jak sport czy dieta.

W porównaniu z inwazyjnym zabiegiem, jakim jest odsysanie tłuszczu, w przypadku zamrażania nie są potrzebne żadne szczegółowe badania czy konsultacja lekarska.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Dzięki kriolipolizie, możesz wymodelować dowolnie wybraną partię ciała i zmniejszyć tkankę tłuszczową nawet do 45%. Sam zabieg trwa od 1-3  godzin, w zależności od tego ile partii ciała obejmuje. Widoczne efekty są sprawą indywidualną i zależą od metabolizmu, który ma wpływ na wydalenie tłuszczu z organizmu. Zazwyczaj zachodzi to w ciągu dwóch do sześciu tygodni, a ostateczne rezultaty widoczne są po czterech miesiącach i utrzymują się przez około pół roku.

Dobrą wiadomością jest, że obszar ciała, który poddasz kriolipolizie, zostanie wyszczuplony na stałe, dzięki czemu jeśli ponownie przybierzesz na wadze, ryzyko powrotu większej ilości tkanki tłuszczowej w tym samym miejscu będzie niewielkie.

Czy kriolipoliza jest bezpieczna?

Kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i co ważne bezbolesnym. Podczas zamrażania tkanki tłuszczowej, pacjent może czuć pewien dyskomfort, a jedynymi skutkami ubocznymi mogą być niewielkie siniaki, zaczerwienienia czy opuchlizna w miejscu działania aplikatora

Mimo wszystko pewne względy bezpieczeństwa powinny być zachowane i kriolipolizie nie powinny poddawać się osoby które:

  • cierpią na nadwagę lub otyłość powyżej 10kg,
  • mają stany zapalne skóry, infekcje, otwarte rany,
  • są chorzy na cukrzycę, chorobę Raynauda, krioglobulinemię,
  • przechodzą choroby i infekcje wątroby,
  • mają niewydolność nerek lub miejscowe zaburzenia krążenia,
 • posiadają rozrusznik serca.

Czas rozprawić się z Twoim tłuszczem raz na zawsze!

Przypomnij sobie, ile potu wylałaś na siłowni, lub ile razy musiałaś sobie odmówić ulubionych lodów pistacjowych… a ilość tkanki tłuszczowej ani drgnęła! Kriolipoliza to nasza tajna broń do walki z tłuszczem, która pomogła już wielu pacjentom i pacjentkom.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy to odpowiednia metoda dla Ciebie lub obawiasz się samego zabiegu, zajrzyj na stronę https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/kriolipoliza-opole/ gdzie zobaczysz film nagrany podczas przeprowadzanego zabiegu oraz dowiesz się więcej na jego temat.

Zadzwoń pod numer 502 063 987 i umów się na niezobowiązującą, bezpłatną konsultację!

Piękne Ciało – skuteczne zabiegi gwarantujące spektakularne efekty!

Sprzedaż Relacyjna 2 Kriolipoliza  czyli zamrażanie tłuszczu  o co w tym chodzi?