Biopeptydy i bioaktywny kolagen

Udostępnij:

anti age 2 300x300 Biopeptydy i bioaktywny kolagenPRZEŁOM W DZIEDZINIE KOSMETOLOGII

Kolagen, dzięki swoim niezwykłym możliwościom tworzy na skórze siateczkę proteinową, skóra nie traci wilgoci, a komórki stają się jędrne i pobudzone. Zaczynają produkować swój własny kolagen. Skóra staje się bardziej gładka i delikatna, poprawia się jej sprężystość i napięcie. W szybkim tempie odzyskuje jędrność, elastyczność i zdrowy wygląd. Wygładza zmarszczki, hamuje proces starzenia się. W procesie powstawania kolagenu obok białka otrzymujemy łańcuchy peptydów i wolne aminokwasy. Głównym działaniem peptydów jest ułatwianie „komunikacji” między komórkami oraz stymulacja naturalnych procesów fizjologicznych w skórze. Ponadto wzmacniają płaszcz ochronny skóry, zapobiegając działaniu szkodliwych czynników. Aminokwasy zatrzymują wilgoć, są składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego skórę. Działają nawilżająco, zmiękczają i uelastyczniają skórę.
Kolagen jest najważniejszym białkiem ludzkiego organizmu. Stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwy poziom nawilżenia skóry oraz ciągłą odnowę komórek.

Wraz z wiekiem organizm traci zdolność odbudowy kolagenu a efekty tego zauważamy najczęściej obserwując coraz gorszą kondycję naszej skóry.

Jedną z metod spowolnienia starzenia się skóry wywołane zmniejszoną produkcją kolagenu jest dostarczanie go z zewnątrz. Próby stosowania w kosmetyce i implantologii kolagenu początkowo syntetycznego a później bydlęcego nie przyniosły zamierzonego efektu. Wynalezienie metody pozyskiwania kolagenu rybiego stało się jednym z ciekawszych odkryć biochemii w XX wieku. W efekcie tych prac pojawił się na rynku unikatowy preparat białkowy wykazujący silne właściwości naprawcze skóry. Jest to jeden z niewielu preparatów który dotyka bezpośrednio przyczyny starzenia się skóry (niedobór kolagenu ), zamiast walczyć ze skutkami.

Oprócz kolagenu bardzo cennym składnikiem są peptydy. W odróżnieniu od białek mogą pokonać barierę skórną i przenikać do głębszych warstw skóry dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom. Peptydy działają kierunkowo, stymulując określone procesy w skórze.

Peptydy mają zbawienny wpływ zarówno na naszą urodę jak i nasze zdrowie.

Korzyści dla Twojej skóry i ciała:

  • stymulują produkcję kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego
  • hamują aktywność enzymów starzeniowych
  • działają przeciwbólowo
  • wpływają na przekazywanie bodźców pomiędzy komórkami nerwowymi a mięśniowymi, przez co łagodzą zmarszczki mimiczne
  • regulują tworzenie naczyń włosowatych
  • przenoszą składniki aktywne w głąb skóry
  • pobudzają komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny
  • są pomocne w walce z przebarwieniami, rozjaśniają i ujednolicają koloryt skóry
  • efektem ich zastosowania w kosmetyce jest sprężyste ciało, wypełnienie bruzd i nierówności a także zapobieganie wiotczeniu skóry

 

Zaopatrz się już teraz w kosmetyki firmy LARENS bogate w kolagen, które możesz kupić w salonie lub na naszej stronie internetowej

Zapraszamy !

REGENERACJA I NAWILŻENIE 6 1 Biopeptydy i bioaktywny kolagen
Udostępnij:
-->