Kilka słów o zabiegach kosmetycznych mezoterapii

Udostępnij:

Dzisiaj kilka słów o coraz popularniejszych zabiegach kosmetycznych mezoterapii.
Być może już spotkałaś się pojęciami mezoterapii. W największym skrócie są to różne sposoby wprowadzania w głąb skóry specjalnych substancji aktywnych. Do niedawna stosowana była mezoterapia igłowa, czyli zastrzyki, które miały zarówno tylu zwolenników co przeciwników. Mezoterapia bezigłowa, w której do dostarczenia substancji aktywnych wykorzystywano prąd lub ultradźwięki, ale efekty nie były niestety tak szybkie i spektakularne jak w mezoterapii igłowej.

Ponieważ kosmetyka estetyczna rozwija się w szybkim tempie od niedawna dostępna jest mezoterapia mikroigłowa, która wydaje się być optymalna gdyż substancje aktywne przenikają głebiej niż w przypadku mezoterapii bezigłowej, a tym samym mikronakłucia odbywają się na bezpiecznej głębokości i nie naruszają układu krwionośnego jak w przypadku mezoterapii igłowej.

Zabieg polega na wykonaniu dużej ilości mikronakłuć (bezbolesnych, nienaruszających skóry właściwej), poprzez które wprowadzane są w głąb skóry substancje aktywne. Zabieg pobudza i stymuluje naskórek, a jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie. Dzięki temu wysoko skoncentrowane składniki o odpowiedniej wielkości cząsteczki (im mniejsza jest cząsteczka tym łatwiej wnika w skórę) wnikają w niego głębiej i w wyższym stężeniu.

Składniki aktywne w używanych preparatach to głównie: kwas hialuronowy, mlekowy, cytrynowy, glikolowy, pantenol-prowitamina B5, kwas galusowy, bisabolol, aloe vera, kolagen, witamina E, nagietek, kasztanowiec, wyciąg z nasion winogron, allantoina.

Dodatkową korzyścią jest to, że mechaniczna stymulacja o różnych częstotliwościach pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne.

Zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb cery dojrzałej jako zabieg liftingujący i antystarzeniowy, do cienkich i wiotkich skór, do cery odwodnionej, zmęczonej i wrażliwej, do cery naczynkowej, do cery trądzikowej, a także skóry grubej pokrytej bliznami.

W efekcie przeprowadzonych zabiegów skóra staje się rozjaśniona i rozświetlona, naskórek jest głęboko nawilżony, napięty i pojędrniony, zmarszczki spłycone, zwężone ujścia mieszków włosowych, następuje poprawa owalu twarzy oraz stymulacja produkcji kolagenu i elastyny czyli substancji wytwarzanych przez skórę, odpowiedzialnych za jej jędrność i elastyczność.

Zabiegi te są dedykowane dla klientów w każdym przedziale wiekowym, idealnie sprawdzają się jako zabieg bankietowy przed ważnymi uroczystościami.

Od sierpnia możesz skorzystać z takich zabiegów w salonie Piękne Ciało w Opolu. ZAPRASZAMY SERDECZNIE. DO ZOBACZENIA.

-Ania

Sprawdź również: mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa

Projekt bez tytułu Kilka słów o zabiegach kosmetycznych mezoterapii
Udostępnij:
-->