Kobieta dojrzała

kobieta-dojrzala
Udostępnij:

“Nie można być młodym po 45 roku życia, ale można pozostać uwodzicielskim w każdym wieku” – to słowa Coco Chanel. I są jak najbardziej aktualne szczególnie teraz.

Głos, spojrzenie, pełen wdzięku gest czy zapach mogą uwodzić nie zdradzając wieku.

Wiek zdradzi natomiast pozbawiona jędrności i przesuszona skóra twarzy, na której oprócz zmarszczek pojawiają się przebarwienia czy rozszerzone naczynia krwionośne.

Główne objawy starzenia się skóry to;

  • suchość, bladość, szorstkość
  • zmarszczki mimiczne
  • osłabienie struktury tkanek podtrzymujących
  • pojawienie się brązowych plam lub odbarwień oraz skupisk brodawek łojotokowych
  • problemy z unaczynieniem skóry.

Właśnie z takimi problemami zgłaszają się do salonu kosmetycznego dojrzałe Panie. Skóra dojrzałych kobiet wymaga zaawansowanej pielęgnacji. Na jej stan wpływają nie tylko naturalne procesy starzenia się, ale także zmiany hormonalne. Jak temu zaradzić?

Kobiety kuszone są nieustannie wizją totalnego odmłodzenia po zastosowaniu cudownego preparatu bądź wykonaniu super nowoczesnego zabiegu. Znasz to? Być może nie raz u Ciebie miał wydarzyć się cud…

Otóż moje drogie Panie cudów niestety nie ma. Ale odpowiednio i mądrze dobrane zabiegi i indywidualna pielęgnacja domowa z pewnością sprawi, że skóra będzie wyglądała po prostu dobrze biorąc pod uwagę jej wiek.

Ze względu na zmiany zachodzące w skórze takie jak osłabienie włókien kolagenowych czy spadek ilości lipidów w warstwie ochronnej naskórka głównym problemem dojrzałych kobiet jest widoczne przesuszenie skóry i zmarszczki głębokie widoczne przede wszystkim na twarzy.

Bardzo duże znaczenie ma tutaj również fakt występowania u kobiet menopauzy. Pod wpływem gwałtownie zmieniającej się gospodarki hormonalnej polegającej głównie na obniżeniu stężenia estrogenów, największe zmiany obserwowane będą właśnie na twarzy, ponieważ znajduje się tam najwięcej receptorów estrogenowych. Procesy degeneracyjne toczące się w skórze prowadzą do obniżonej ilości włókien kolagenowych i elastynowych, braku kwasu hialuronowego, a zmiany w obrębie naczyń zaburzają ich funkcje i mogą powodować ich trwałe rozszerzanie się a nawet pękanie.

Skóra kobiet w tym wieku wymaga więc szczególnej uwagi oraz zastosowania preparatów i zabiegów wpływających bezpośrednio na poprawę jej kondycji.

Do najskuteczniejszych substancji stosowanych w pielęgnacji skór dojrzałych należy retinol i jego pochodne, naturalna witamina C, kwasy owocowe: glikolowy, pirogronowy, mlekowy, kwas hialuronowy, kolagen, peptydy, elastyna, witamina E i jej pochodne, kwas ferulowy i ceramidy.

Pod wpływem działania tych substancji następuje regeneracja komórek naskórka, regulacja procesu melanogonezy co korzystnie wpływa na koloryt cery, stymulacja syntezy kolagenu i elastyny które są odpowiedzialne za jędrność skóry, pobudzenie produkcji kwasu hialuronowego co ma niebagatelne znaczenie w nawilżeniu skóry oraz wymiatanie wolnych rodników.

W gabinecie kosmetycznym w pielęgnacji skóry dojrzałej warto wykorzystać zabiegi działające na skórę właściwą i żywe warstwy naskórka takie jak mikro-nakłuwanie, mezoterapia igłowa, fale radiowe, eksfoliacja wyższymi stężeniami kwasów owocowych.

Ogólnie rzecz ujmując w pielęgnacji skór dojrzałych zabiegamy przede wszystkim o jej rewitalizację czyli odmłodzenie. W większości terapii rewitalizujących skórę dochodzi do jej uszkodzenia. Bo żeby przebudować skórę, najpierw trzeba ją uszkodzić. A to gwarantuje nam procesy naprawcze i silną mobilizację skóry do walki o lepszy wygląd.

Zabiegiem mocno odmładzającym, który daje spektakularne efekty jest HIFU [czytaj więcej]

 

Przydatne linki do artykułu:

Mezoterapia igłowa: https://www.youtube.com/watch?v=gi2OfQ6pzyc

Mezoterapia mikroigłowa: https://www.youtube.com/watch?v=h5efCp_cnMM

 

Nie czekaj i zapisz się odrazu na zabieg, a na spektakularne efekty nie będziesz musiała długo czekać !

Czekamy na ciebie w salonie Piękne Ciało

Wszystkiego pięknego…

Projekt bez tytułu Kobieta dojrzała
Udostępnij:
-->