Mezoterapia – sekret pięknych francuzek

Mezoterapia – sekret pięknych francuzek

Mezoterapia to ulubiony zabieg pielęgnacyjny Francuzek. Dostarczanie składników odżywczych w głąb skóry jest ich receptą na piękną i zadbaną cerę. – Polki coraz chętniej idą w ślady kobiet znad Loary i Sekwany, bo mają świadomość, że kremy nie dają rewelacyjnych efektów. Skóra jędrna, odświeżona, pełna blasku i pozbawiona zmarszczek – takie obietnice składają nam producenci kosmetyków. Badania bezlitośnie wskazują jednak, że kupując pojemniczek nawet najdroższego kremu, w większości płacimy za marzenia, nie fakty. Kremy świetnie pielęgnują naskórek, ale nie likwidują zmarszczek i nie poprawić kondycji skóry. Tylko nieliczne ich składniki wnikną głębiej, nasza skóra potrzebuje czegoś więcej, by zachować młodość na dłużej.

Mezoterapia – kosmetyk nowoczesnej kobiety

Najważniejsze procesy związane z wiekiem biologicznym skóry zachodzą w skórze właściwej. Czyli tam, gdzie większość składników kremów nie dociera. – Skóra pokryta jest naskórkiem, którego główną funkcją jest ochrona naszego organizmu przed wnikaniem obcych substancji, także tych dobroczynnych. I tu pojawia się igła do mezoterapii, która bez problemu pokonuje barierę naskórka. Za sprawą drobnych iniekcji aktywne substancje trafiają dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Koktajle witamin, mikroelementów, aminokwasów, wyciągów roślinnych, kwasu hialuronowego rewelacyjnie poprawiają wygląd skóry. Coraz więcej Polek traktuje mezoterapię jak element stałej pielęgnacji skóry. Tak więc mezoterapia staje się kosmetykiem nowoczesnej kobiety, która stawia na skuteczne rozwiązania. Zwłaszcza że mezoterapia nie jest już tematem tabu, do wykonywania serii takich zabiegów przyznaje się wiele gwiazd show-biznesu (w Polsce m.in. Justyna Steczkowska i Agata Młynarska).

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia polega na podaniu preparatu za pomocą wielu drobnych iniekcji w głąb skóry. Do tego celu wykorzystuje się igłę lub specjalny pistolet do mezoterapii. Zabieg trwa około 20 -30 minut, a przed zabiegiem w celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z iniekcją wykonuje się znieczulenie powierzchni skóry. Po zabiegu mogą w zależności od zastosowanego preparatu mogą, ale nie muszą pojawić się małe pęcherzyki i zaczerwienienie; objawy te znikają najpóźniej po kilku dniach. Żeby efekt mezoterapii był widoczny i długotrwały, zabiegi powinny być wykonywane w seriach – Najczęściej zalecana kuracja złożoną z zabiegów wykonywanych początkowo co 10-14 dni, a następnie co 21-28 dni są w stanie znacząco.

Po co skórze krem?

To może w takim razie w ogóle zrezygnować z kremów? – Wręcz przeciwnie! Dbanie o naskórek to ważny element kuracji antystarzeniowej. Powinnyśmy na co dzień używać kremu dobranego do naszej cery. Pielęgnacja skóry kremem pomaga uszczelniać płaszcz lipidowy i dbać o odpowiednią ilość cementu międzykomórkowego – od tego zależy np. poziom nawodnienia naszej skóry. Powinnyśmy więc postawić, na kompleksową, trzypoziomową pielęgnację: od wewnątrz – zdrowa dieta, śródskórnie – mezoterapia, powierzchniowo – kremy

Podążając za oczekiwaniami naszych klientek w naszej ofercie również znajdziecie Szanowne Panie zabiegi Mezoterapii igłowej.

Zapraszamy serdecznie do zobaczenia w Salonie Piękne Ciało…

-Aleksandra Adler

Sprawdź naszą ofertę: mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa                   i umów się na zabieg już teraz!

Projekt bez tytułu Mezoterapia   sekret pięknych francuzek