Peelingi na jesień

Udostępnij:

Nadchodzi jesień, która w kosmetyce oznacza możliwość stosowania wielu zabiegów, których nie można wykonywać latem czy zimą.

Do takich zabiegów należą wszelkie zabiegi złuszczające tzw. peelingi. Słowo peeling pochodzi od angielskiego wyrażenia peel i oznacza złuszczanie. Jest to zabieg, który polega na usunięciu martwych komórek naskórka. W gabinetach kosmetycznych wykonuje się peelingi powierzchniowe.

Można je podzielić następująco:

Do peelingu biologicznego zalicza się peeling enzymatyczny, który złuszcza naskórek dzięki zawartym w nim enzymom. Mają formę emulsji lub proszku, który aktywowany jest wodą lub aktywatorem bezpośrednio przed aplikacją na skórę. Przeznaczony jest on dla wszystkich rodzajów skór, zwłaszcza dla cer suchych, naczynkowych, cienkich i wrażliwych.

Do grupy peelingów mechanicznych zalicza się peeling ziarnisty tzw. scrub. Zawiera on drobiny ścierne, którymi mogą być zmielone łupiny orzechów lub pestki owoców czy nasiona. Przeznaczony jest do skór grubych i tłustych, z wyjątkiem skór trądzikowych.

Również mikrodermabrazja jest zaliczana do tej grupy i jest peelingiem w którym wykorzystano dwie składowe tarcie i podciśnienie. Materiałem ściernym może być korund czyli tlenek glinu lub kryształki diamentu. Dzięki mikrodermabrazji następuje lepsza penetracja składników aktywnych. Może być połączona z sonoforezą i jontoforezą. W pielęgnacji skór grubych i łojotokowych można zastosować działanie synergiczne- połączenia mikrodermabrazji z peelingiem kwasowym o niskim stężeniu.

Do peelingów fizycznych należy przede wszystkim peeling kawitacyjny, w którym wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Dzięki kawitacji usunięte zostają zrogowaciałe komórki naskórka oraz nadmiar łoju, dochodzi do odblokowania ujść mieszków włosowych.

Peelingi chemiczne stosowane są w celu przeprowadzenia kontrolowanego złuszczania skóry i potocznie nazywane są kwasami. W gabinetach kosmetycznych najczęściej stosuje się alfa-hydrokwasy (AHA) nazywane też kwasami owocowymi. Zalicza się do nich kwas glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, winowy i migdałowy. Wskazaniami do peelingu AHA są: przebarwienia, skóra trądzikowa, skóra sucha, dojrzała, mało elastyczna, z widocznymi zmarszczkami.

Obserwuje się duże zainteresowanie peelingiem kwasem migdałowym. Można go wykonywać cały rok, nawet u osób z wrażliwa skórą. Wskazaniami do tego zabiegu są zaburzenia barwnikowe, fotostarzenie się skóry, nadmierny łojotok, trądzik pospolity o łagodnym przebiegu. Poza działaniem złuszczającym kwas migdałowy działa bakteriobójczo.

Peelingiem często wykonywany przy trądziku jest peeling z kwasem salicylowym. Związane jest to z tym, że jest on rozpuszczalny w tłuszczach, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Do grupy alfa-ketokwasów należy kwas pirogronowy. Reguluje on wydzielanie sebum, działa bakteriostatycznie oraz przeciwdziała powstawaniu zaskórników. Z tego względu jest on często wykorzystywany przy trądziku pospolitym. Ponadto znajduje zastosowanie przy hiperpigmentacji pozapalnej (przebarwienia), ostudzie i bliznach potrądzikowych.

Skuteczność peelingu chemicznego zależy od przygotowania i stanu skóry przed zabiegiem, czasu działania kwasu na skórze, jego rodzaju, stężenia, PH oraz od częstości i liczby wykonanych zabiegów.

Dzięki szerokiemu spectrum zastosowania kwasów i indywidualnie dobranym mieszankom możemy zaproponować odpowiedni zabieg praktycznie każdej osobie przekraczającej próg gabinetu.

Nowoczesna koncepcja peelingu to już nie tylko upiększanie i odmładzanie, ale i doskonały sposób na uzyskanie zdrowej skóry.

Już dziś zapraszamy do salonu Piękne Ciało na BADANIE CERY I KONSULTACJĘ KOSMETOLOGICZNĄ ….

-Ania

Sprawdź także: peeling chemiczny / kwasy, kwas mlekowy, peeling ziołowy

Nie czekaj i umów się na zabieg do salonu już teraz! :-)

Projekt bez tytułu Peelingi na jesień
Udostępnij:
-->