Pielęgnacja okolic oczu

Ważne uwagi od Twojej Kosmetyczki.

Czy zastanawiałaś się dlaczego skórę wokół oczu powinnaś pielęgnować systematycznie i z dużą dbałością? Dlaczego starannie powinnaś dobierać odpowiednie zabiegi i preparaty do pielęgnacji tej części twarzy?

Dzisiaj kilka słów o najczęściej spotykanych problemach występujących w okolicy oczu.

Zmęczenie oczu spowodowane 10000 mrugnięć dziennie i godzinami spędzonymi przed komputerem czy telewizorem nie pozostaje bez wpływu na wygląd oczu i blask spojrzenia.

Skóra wokół oczu to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów twarzy m.in dlatego bardzo szybko widać na niej zmęczenie. Cienie i tzw. worki pod oczami, które pojawiają się od czasu do czasu lub utrwalają z wiekiem, powodują, że spojrzenie traci blask, staje się mniej wyraziste. Oznaki zmęczenia lub upływającego czasu są tym bardziej niewygodne, że na oczy zwraca się dużą uwagę. Są postrzegane jako zwierciadło osobowości odgrywają znaczącą rolę w ogólnym wyglądzie twarzy.

Skąd się biorą cienie i “worki”?

Skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa a składa się na to wiele elementów:

  • naskórek jest bardzo cienki, liczy zaledwie 0,3 mm

  • to obszar ubogi w kolagen, elastynę i komórki tłuszczowe

  • wielokrotnie powtarzane  mruganie przyspiesza utratę jędrności skóry

  • system unaczynienia jest niezwykle wrażliwy.

Co przyczynia się do ich powstawania?

Największy wpływ wydaje się mieć tutaj fakt iż przez ściany naczyń krwionośnych przenikają pigmenty krwi, które zbierają się w tkankach, mało tego nie są one odpowiednio usuwane tylko zalegają w nich. Dodatkowo utrata jędrności skóry sprzyja zastojom płynów – limfy, wody i krwi.

Pielęgnacja skóry wokół oczu jest bardzo ważna. Zarówno codzienna w domu jak i systematyczna w gabinecie kosmetycznym. My szczególnie polecamy nasz zabieg klagenowo – peptydowy.

Przygotowaliśmy go specjalnie dla ciebie.

Urodziłaś się Kobietą – zadbaj o piękno swojego spojrzenia…

Ania Świerniak             

Projekt bez tytułu Pielęgnacja okolic oczu