Skąd się biorą cienie pod oczami?

cienie pod oczami

Wiele kobiet ma ten problem

To jedno z najczęściej padających pytań wśród kobiet, odwiedzających nasz salon.  Sińce pod oczami mogą przybierać różne kolory. Najczęściej są w odcieniach sinofioletowych i szarych, ale nierzadko spotykamy też zmiany w kolorze brązowym lub żółtym. Zwykle kobiety starają się ukryć niedoskonałości makijażem, wykorzystując do tego przeróżne korektory czy rozświetlacze.

Zamiast  maskować problem warto jednak skupić się na jego wyeliminowaniu. W kolejnych zdaniach dam Ci kilka wskazówek, mogących poradzić  na takie niedoskonałości cery. Cienie pod oczami mogą mieć uwarunkowania genetyczne. Mogą być efektem starzenia się skóry bądź mogą się pojawiać po niewystarczającej ilości snu. Skóra w tej partii twarzy jest szczególnie wrażliwa na wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych, co jest spowodowane jej budową. Jest cienka, delikatna a naczynia krwionośne są bardziej widoczne.

Walka z cieniami

Walka z cieniami pod oczami jest trudna, ale warto ją podjąć. Aby zakończyła się pełnym sukcesem konieczne jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację, która będzie ukierunkowana na konkretne zmiany oraz pozwoli zwalczyć źródło występujących niedoskonałości. Najlepszym rozwiązaniem są preparaty dedykowane cienkiej i wrażliwej skórze pod oczami. Doskonale sprawdzą się kosmetyki zawierające kwas lactobionowy i witaminę C, które rozświetlają skórę, stymulują wzrost kolagenu, wzmacniają naczynia krwionośne oraz przeciwdziałają procesom starzenia.

Jeśli chodzi o zabiegi to polecamy również te z zastosowaniem kwasu mlekowego, lactobionowego czy witaminy C, a szczególnie rekomendujemy terapię medycznym dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapię.

Pamiętajcie jednak, że nawet właściwa pielęgnacja nie będzie w pełni skuteczna, jeśli nie zadbamy o odpowiednią ilość snu i odpoczynek. To regeneracja nie tylko dla organizmu ale i dla skóry. Ukojenia po męczącym i stresującym dniu, dodadzą okłady z esencji herbacianej, naparu z rumianku czy nagietka.

Do zobaczenia w salonie Piękne Ciało.

Projekt bez tytułu Skąd się biorą cienie pod oczami?