Oczyszczanie twarzy – co powinnaś wiedzieć

Oczyszczanie twarzy to podstawowa czynność w drodze do pięknej i zdrowej skóry.

Nasza skóra zanieczyszcza się i jest to zjawisko zupełnie normalne.

Skóra wytwarza sebum, w czasie dnia mamy styczność z pyłem, kurzem, drobnoustrojami, które osadzają się na twarzy. Kobiety stosują makijaż, a kosmetyki dostępne w drogeriach potrafią naprawdę skutecznie pozatykać pory. To wszystko prowadzi do konieczności regularnego oczyszczania skóry twarzy.

Dlatego dokładne oczyszczenie skóry wieczorem jest bardzo kluczowe.

Aby oczyszczanie było skuteczne, skórę należy myć wodą z dodatkiem odpowiedniego preparatu i nie jest to mydło, które przesuszy Twoją cerę.

Preparat zawsze dobieramy do rodzaju cery.

W przypadku cery suchej i wrażliwej wybieraj płyn micelarny ( polecamy Larens Micelar Lotion) lub preparat w formie delikatnej pianki, który już na etapie oczyszczania odbuduje warstwę hydro-lipidową skóry ( polecamy Arkana Cannabis Foam ).

Micellar Lotion 200ml Oczyszczanie twarzy   co powinnaś wiedziećKannabisowa pianka do mycia twarzy i ciala kosmetyki Arkana Oczyszczanie twarzy   co powinnaś wiedzieć

Kiedy Twoja skóra jest atopowa, wymagająca, naczyniowa lub z trądzikiem różowatym, świetnie sprawdzi się delikatny, naturalny żel do mycia (polecamy Dermo Wash Larens).

Dermo Wash Face Body 250ml domowe SPA Kosmetyki Larens Wellu 2 Oczyszczanie twarzy   co powinnaś wiedzieć

Obejrzyj nasz film o Dermo Wash

Natomiast w przypadku cer dotkniętych trądzikiem pospolitym, zapalnym lub cer tłustych idealnie jeśli do codziennego oczyszczania skóry zastosujesz żel z dodatkiem kwasów ( polecamy Arkana Acid Gel ).

product 6787 Oczyszczanie twarzy   co powinnaś wiedzieć

Poza codziennym oczyszczaniem skóry w domu, należy również pamiętać o głębszym, intensywniejszym oczyszczaniu jej w gabinecie kosmetycznym. Zabieg oczyszczania ma na celu głównie usunięcie zaskórników oraz wyregulowanie sebum.

W gabinetach kosmetycznych do oczyszczania skóry najczęściej wykorzystujemy: 

W zależności od stopnia zanieczyszczania się i rodzaju cery na zabiegi oczyszczające zapraszamy w odstępach 3 – 8 tygodni. Regularne oczyszczanie cery zapewni Ci młody, zdrowy wygląd przez długie lata.

Dbaj o swoją skórę mądrze.


Skorzystaj z profesjonalnej porady eksperta salonu Piękne Ciało!

Zadzwoń 502 063 987 lub odwiedź nas w Opolu, Plac Wolności 4-5 [mapa]

Zestaw dla cery NACZYNKOWEJ 7 1024x536 Oczyszczanie twarzy   co powinnaś wiedzieć
Umów Konsultację