Zapezpiecznie przed wirusem COVID-19 (koronowirusem)

Zalecenia i zasady na okres zagrożenia wirusem COVID-19 wprowadzone w salonie kosmetycznym Piękne Ciało

 • Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra). Nasz salon jest bardzo obszerny i posiada kilka gabinetów. Jednak dokładamy starań, aby na recepcji w jednym czasie przebywała tylko recepcjonistka i klientka.
 • Rekomendujemy dokonywanie płatności bezgotówkowych – terminal płatniczy, przelew przed wizytą po kontakcie telefonicznym. 
 • Zalecamy przed rozpoczęciem i po zakończeniu wizyty dokładne umycie rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcję – toalety są wyposażone w bezdotykowe dozowniki z mydłem i środek dezynfekcyjny na bazie alkoholu (+60%) dostępny również na recepcji. Toalety zawierają instrukcje prawidłowego mycia rąk.
 • Prosimy zwracać szczególną uwagę, aby NIE dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu.
 • Zapraszamy osoby w pełni zdrowe. Rozumiemy, że czasem każdy człowiek może kichnąć lub odkaszlnąć.
 • Dlatego prosimy podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).
 • Zapewniamy bieżące czyszczenie pomieszczeń:
  • powierzchnie dotykowe takie jak: fotele, blaty, stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. terminale płatnicze), a także wyposażenia magazynów są regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem;
  • wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne są regularnie i starannie sprzątane z użyciem wody z detergentem i dezynfekcji.

Zalecenie Głównego Inspektora Sanitarnego*:

NIE zaleca się noszenia maseczek ochronnych przez osoby zdrowe! 
Maseczki ochronne powinny nosić osoby chore, osoby opiekujące się chorymi oraz personel medyczny pracujący z pacjentami podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

Ważne!
Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zalecenia-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa

mycie rąk 1024x1024 Zapezpiecznie przed wirusem COVID 19 (koronowirusem)