Manicure żelowy, czyli dobrze wykonane paznokcie żelowe.

Udostępnij:

Wszystko co powinnaś wiedzieć o dobrze wykonanym manicure żelowym na naturalnej płytce lub szablonie. Technika, błędy, zalecenia i podpowiedzi.

Paznokcie wykonane w technice żelowej będą idealne dla kobiet, które mają problemy z osłabioną lub łamiącą się płytką paznokciową oraz wszystkich tych pań, które cenią elegancję i długotrwały efekt.

Zanim jednak wybierzesz najlepszy rodzaj manikiuru warto dowiedzieć się na czym polega manicure żelowy i po czym poznać, że paznokcie żelowe zostały dobrze wykonane.

Na czym polega manicure żelowy (paznokcie żelowe)

Manicure żelowy to rodzaj manicure, który jest wykonywany bezpośrednio na płytce paznokcia, na przedłużonym szablonie lub na tipsie. Aby wykonać paznokcie żelowe wykorzystujemy specjalny żel, który następnie jest utwardzany przy pomocy światła UV/LED.

Paznokcie żelowe mogą przybierać różne formy, różne kolory oraz efekty. W żelu możemy zatopić ozdobne elementy takie jak diamenciki, kamyczki czy brokat. Stylizacja wykonana metodą żelową umożliwia nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom oraz ich wydłużenie. 

Wykonanie dobrego manicure żelowego polega na nałożeniu specjalnej masy na płytkę paznokcia, a następnie utwardzeniu tego żelu przy pomocy lampy UV/led.

Dobrze wykonane paznokcie żelowe dzięki swojej trwałości potrafią utrzymać się do 4-6 tygodni, natomiast po 3-4 tygodniach można je uzupełnić w zależności od tempa w jakim rosną paznokcie naturalne pod żelem.

Popularność paznokci żelowych powodowana jest olbrzymimi możliwościami uzyskiwanych efektów.

Przygotowanie i narzędzia do manicure żelowego

Dobre salony kosmetyczne dysponują odpowiednim sprzętem do wykonania profesjonalnego manicure żelowego: 

– przede wszystkim sterylne narzędzia i regularnie badany w Sanepidzie autoklaw

– jednorazowe pilniki o różnej gradacji ach oraz styl kostki,

– szablony 

– primery, 

– żele jednofazowe i trzyfazowe, 

– płyny do przemywania masy, 

– odpowiednie lampy UV/LED, 

– pędzle do nakładania żelu, 

– oliwki do skórek, 

– płyny do dezynfekcji, 

– ozdobniki takie jak brokaty, perełki, cyrkonie, 

– lakiery hybrydowe w różnych kolorach

– top na hybrydy

– sterylne narzędzia

Ile kosztuje manicure żelowy – ceny paznokci żelowych

Ceny manicure wykonywanego w technice żelowej kształtują się od 100 u domowych manicurzystek do nawet 250 zł w salonie kosmetycznym. Co składa się na cenę manicure żelowego i za co warto zapłacić, czego wymagać.

Na cenę usług kosmetycznych, a w szczególności manicure i pedicure mają wpływ takie elementy jak:

  • Koszty sterylizacji – autoklaw to koszt od 6tys wzwyż, cykliczne badania w SANEPIDZIE to koszty miesięczne ok. 100 zł
  • Jednorazowe pilniczki bloczki polerskie – pilniczek kosztuje ok. 4 zł, bloczek polerski ok. 8 zł Podczas zabiegu manicure, pedicure można złożyć nawet kilka pilniczków.
  • Miejsce zabiegu – usługę można wykonać w małym, zapylonym pomieszczeniu siedząc bok w bok. innymi osobami, a można ją wykonać w komfortowych warunkach, w indywidualnym pomieszczeniu z pyszną kawę prowadząc rozmowę, której nikt postronny się nie przysłuchuje.

Ceny pielęgnacji dłoni i stóp w salonie Piękne Ciało sprawdzisz na TEJ STRONIE [KLIKNIJ] – Pyszną kawę, intymność, czystość, bezpieczeństwo i jakość mamy dla Ciebie w standardzie!

4 1 1024x683 Manicure żelowy, czyli dobrze wykonane paznokcie żelowe.
Manicure

Na czym polega dobre wykonanie paznokci żelowych (manicure żelowego).

Manicure żelowy to bardzo pracochłonna metoda stylizacji paznokci, która wymaga dużego doświadczenia manikiurzystki oraz precyzji. Dlatego manicure żelowy może trwać nawet do 3 godzin. 

Wykonując manicure żelowy dezynfekujemy dłonie, a następnie zmiękczamy skórki wokół paznokcia i usuwamy je patyczkiem, cążkami lub frezarką do paznokci. Paznokcie skracamy do oczekiwanej długości i matowimy je przy pomocy bloczka kosmetycznego, jednocześnie nadając im odpowiedni kształt. 

Po oczyszczeniu płytki paznokcia, odtłuszczamy ją specjalnym preparatem i nakładamy bazę, tak zwany primer. Wyjątkiem jest użycie szablonu lub tipsów, wtedy nie nakładamy bazy na płytkę paznokcia. 

Na tak przygotowane paznokcie aplikujemy kilka warstw żeli. Żele nakładamy cienkimi warstwami, zwracając baczną uwagę na to, aby nie zalać skórek. Pierwsza warstwa żelu nadaje paznokciom kształt oraz długość, kolejna warstwa perfekcyjnie wykańcza kształtowanie, a trzecia warstwa żeli dopełnia i pozwala uzyskać zamierzony efekt.

Każdą z warstw utwardzamy w lampie przez około 30 sekund do 3 minut. Po zakończeniu utwardzania nadajemy paznokciom kształt pilniczkiem lub frezarką, a następnie malujemy paznokcie wybranym kolorem lakieru hybrydowego oraz dodajemy wybrane zdobienie. 

Po zakończeniu stylizacji nakładamy oliwkę do skórek oraz krem lub balsam pielęgnacyjny. Tak nałożony żel rośnie razem z płytką paznokciową. Po kilku tygodniach może pojawić się odrost. W przypadku odrostów możemy uzupełnić jego brak lub usunąć całkowicie stylizację. 

Ponieważ żele nie rozpuszczają się pod wpływem acetonu to do zdejmowania żeli wykorzystujemy pilniki o różnej gradacji oraz frezarkę do paznokci. Usuwanie żeli z paznokci wymaga odpowiednich umiejętności i precyzji, ponieważ niewłaściwe usunięcie żelu może uszkodzić płytkę paznokcia.

Najczęstsze błędy popełnianie przy manicure żelowym (paznokcie żelowe)

Głównym błędem dotyczącym wszystkich zabiegów manicure i pedicure jest brak sterylności narzędzi oraz brak dezynfekcji dłoni. Niesterylne narzędzia prowadzą to ryzyka zakażenia się wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub C, a nawet wirusem HIV. 

Dlatego zawsze należy zwracać uwagę czy miejsce, w którym wykonywany jest manicure lub pedicure posiada własny autoklaw i co jeszcze ważniejsze czy ten autoklaw jest regularnie badany w sanepidzie. Warto poprosić obsługę o pokazanie wyniku ostatniego badania autoklawu w sanepidzie a także o podanie daty sterylizacji narzędzi.

W salonie Piękne Ciało w Opolu przed każdym zabiegiem manicure i pedicure sterylizujemy narzędzia, używamy jednorazowych pilniczków i bloczków polerskich, a autoklaw jest cyklicznie badany w SANEPIDzie.

Kolejnym błędem manicure żelowego jest niewłaściwe przygotowanie płytki paznokcia poprzez nieodpowiednie spiłowanie. Żel spoi się odpowiednio z płytką paznokcia tylko wtedy, kiedy płytka zostanie starannie opiłowana, skórki bardzo starannie usunięte, a powierzchnia płytki paznokciowej zostanie wygładzona i zmatowiona. 

Niestaranne przygotowanie płytki paznokcia sprawi, że żel się napowietrzy i w konsekwencji masa żelowa odpadnie całkowicie lub częściowo.

Kolejny błąd to tzw. przepiłowanie podczas przygotowywania płytki paznokciowej. Używanie pilników ze zbyt dużą siłą może prowadzić do uszkodzenia naturalnych powłok paznokcia, a w efekcie doprowadzić do anycholizy, czyli stanu chorobowego, który prowadzi do oddzielenia się płytki paznokcia od jego macierzy.

Błędem przy wykonywaniu manicure żelowego jest również zalewanie skórek żelem. Przez to paznokieć wygląda nieestetycznie oraz może pojawić się w tym miejscu komora powietrzna, która sprawi, że żel odpadnie. 

odpryski maniucre zelowy 2 Manicure żelowy, czyli dobrze wykonane paznokcie żelowe.

Błędy w manicure żelowym popełniane przez klientki

Błędy które popełniają klientki: 

– Samodzielne odrywanie powłok żelowych od paznokcia – ponieważ masa żelowa jest na stałe związana z paznokciem dzięki primerowi, który używamy to odrywając uszkodzony lub odpryśnięty lakier możemy oderwać z nim wierzchnią warstwę naturalnej płytki. 

– Ciągłe noszenie żeli na paznokciach bez robienia przerw – ponieważ płytka paznokcia od czasu do czasu potrzebuje kilku tygodniowej przerwy, aby odpocząć to warto co kilka miesięcy odpocząć od manicure żelowego i zadbać o paznokcie zapewniając im odpowiednią pielęgnację i nawilżenie. Do regeneracji pi po żelach proponujemy manicure japoński lub specjalne odżywki lub olejki. 

Zalety dobrze wykonanego manicure żelowego 

Bardzo naturalny wygląd, elegancki efekt i trwałość. Profesjonalnie wykonany manicure żelowy jest doskonały na ważne uroczystości. Lubią go kobiety, które oczekują niezwykłej trwałości. Doceniają osoby, których paznokcie są łamliwe lub obgryzione.

Wady manicure żelowego 

Mimo wielu zalet manicure żelowy ma również swoje wady, takie jak trudność w jego całkowitym usunięciu z płytki paznokcia, Czasochłonność przy jego wykonywaniu. Średnio manicure żelowy trwa 2 godzin, a ze zdobieniami dłużej. 

Dla niektórych osób wadą paznokci żelowych może być fakt, że po utwardzeniu w lampie paznokcie charakteryzują się małą elastycznością, a to może powodować, że żel będzie podatny na uszkodzenia mechaniczne, na przykład złamania. Alternatywą dla żeli jest manicure hybrydowy który łączy trwałość i elegancję, ale jest znacznie szybszy i odczuwalnie tańszy.

Jak na co dzień dbać o paznokcie żelowe. 

Aby stylizacja metodą żelową była trwała bezpieczna i jak najdłużej estetyczna warto zastosować kilka zasad pielęgnacyjnych: 

  • Odpowiednio przygotować paznokcie do manicure żelowego: na tydzień przed wykonaniem paznokci żelowych zaprzestać używania olejków tłustych kremów oraz unikać terapii parafinowe. 
  • W ciągu pierwszej doby po wykonaniu paznokci żelowych starać się unikać uszkodzeń mechanicznych i nadal nadmiernego zawilgocenia, ponieważ nawet do 24 godzin masa żelowa jeszcze się utwardza i wtedy jest bardziej podatna na wpływy zewnętrzne. 
  • Warto również pamiętać, aby unikać kontaktu paznokci ze środkami czyszczącymi lub acetonem. Środki czyszczące i chemikalia mogą powodować uszkodzenie masy żelowej, podrażniać skórę dłoni. 
  • Na paznokcie żelowe źle działają urazy mechaniczne, dlatego warto nie uderzać w nimi twardą powierzchnię, zaprzestać obgryzania oraz unikać nagłych zmian temperatury od niskiej do wysokiej.
  • Pamiętajmy, że paznokcie żelowe skracamy tylko przy użyciu pilnika o gradacji 100 do 150 lub przy użyciu specjalnych frezarek. Nigdy nie skracamy paznokci żelowych nożyczkami czy gilotyną. 

Kremy do pielęgnacji dłoni i stóp. 

Polecamy produkty, na których same pracujemy i które same stosujemy. Dla codziennej pielęgnacji rekomendujemy krem nawilżająco – regenerujący Rich Cream WellU Larens dostępny w naszym salonie i w sklepie internetowym Kobiece-Kosmetyki.pl

Rich Cream Hands Feet Nawilzajaco regenerujacy krem do skory dloni i stop Larens Wellu Manicure żelowy, czyli dobrze wykonane paznokcie żelowe.

Dla skóry problematycznej, bardzo wrażliwej lub wymagającej specjalnego traktowania polecamy krem CBD Specjał Skin Therapy 30ml WellU Larens.

Krem Wellu Larens CBD Special Skin Therapy 30ml Manicure żelowy, czyli dobrze wykonane paznokcie żelowe.

Podsumujmy zalety dobrze wykonanego manicure żelowe. 

Przepięknie wykonane paznokcie będą wyglądały estetycznie tylko wtedy, kiedy zadbamy o całe dłonie i o nawilżenie naskórka. Dlatego ważne jest, aby stosować dobry krem do dłoni i odpowiednie olejki które nawilżą skórki. 

Jeśli to możliwe unikajmy kąpieli z solą lub sokiem z cytryny, ponieważ mogą one zniszczyć strukturę paznokci żelowych. 

Manicure żelowy to doskonałe rozwiązanie dla osób z osłabioną lub łamiącą się płytką paznokciową. Manicure żelowy zawsze warto wykonać w dobrym salonie, który posiada sterylne narzędzia, odpowiednie procedury i doświadczony dobrze wyszkolony personel. 

Przestrzegając tych kilku zasad będziesz cieszyć się przez długie tygodnie przepięknie i zmysłowo wyglądającymi dłońmi.

Kliknij i umów swoją wizytę na manicure w salonie Piękne Ciało

PROMOCJE MIESIECZNE 4 1024x536 Manicure żelowy, czyli dobrze wykonane paznokcie żelowe.

Efekty manicure w salonie Piękne Ciało Opole

Udostępnij:
-->