Jak się pozbyć włosów z brzucha? – zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest godnym polecenia rozwiązaniem zarówno dla pań jak i panów, którzy walczą z nadmiernym owłosieniem brzucha. Laser – ze względu na wysoką skuteczność – jest coraz popularniejszą metodą usuwania niepożądanych włosków, nawet z tak delikatnych miejsc jak brzuch.

Niechciane włosy na brzuchu to częsty problem wielu kobiet i mężczyzn. Bywa przyczyną kompleksów, powodując, że nie chcemy pokazywać się na basenie czy plaży. W przypadku miłośników sportów wodnych jest realną przeszkodą w osiąganiu wyników, dlatego zawodowi pływacy zawsze mają idealnie gładkie ciała. Jednak podstawowe metody usuwania owłosienia w przypadku brzucha albo zawodzą, albo okazują się bardzo bolesne.

Co przed zabiegiem depilacji laserowej brzucha?

Zabieg poprzedza konsultacja i wywiad z lekarzem lub kosmetologiem. Jest to konieczne, aby  stwierdzić, czy nie masz przeciwwskazań do wykonania depilacji laserem. Następnie specjalista oceni Twój typ skóry oraz włosów, aby odpowiednio dobrać parametry urządzenia. Jeśli próba laserowa przebiegnie pozytywnie, wykonany zostanie zabieg.

Jak przebiega zabieg depilacji brzucha?

Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem i zdezynfekowaniem skóry. Następnie depilowany obszar zostaje pokryty żelem chłodzącym, który stosuje się w celach ochronnych i po to, aby zredukować ewentualne dolegliwości, które mogą wystąpić podczas trwania zabiegu. Wreszcie rozpocznie się naświetlanie powierzchni depilowanej skóry brzucha.

Czy laserowa depilacja brzucha boli?

Możesz odczuwać lekki dyskomfort (pieczenie, swędzenie). Jednak zastosowane preparaty powinny wyeliminować wszelkie nieprzyjemne odczucia.

Co po zabiegu?

Naturalną konsekwencją depilacji laserowej jest zaczerwienienie lub obrzęk skóry, które utrzymują się od kilku godzin do paru dni. W tym czasie traktuj skórę zgodnie z zaleceniami: myj delikatnym żelem, nie pocieraj ręcznikiem. Przez ok. dwa tygodnie po zabiegu nie stosuj peelingów, unikaj basenu, sauny czy solarium.

Jaka jest skuteczność zabiegu?

Jak dowodzą badania kliniczne, skuteczność epilacji, czyli depilacji laserowej, sięga aż 95%!  Odrośnie zaledwie 5% włosków, będą jednak cienkie i jasne.

Efekty po depilacji laserowej brzucha

Upragnione efekty pojawią się po serii 3-4 zabiegów. Odstępy między nimi powinny wynosić od 4 do 6 tygodni. Harmonogram ustali z Tobą osoba przeprowadzająca zabieg.

Co osiągniesz, decydując się na depilację laserową brzucha?

  • Zniknie konieczność codziennej walki z krępującym Cię owłosieniem.
  • Pozbędziesz się kompleksów i zażenowania, wynikających z faktu, że Twój brzuch szpecą nieestetyczne włoski.
  • Pożegnasz bezpowrotnie podepilacyjne podrażnienia i zaczerwienienia naskórka.
  • Zapomnisz o skrępowaniu w sytuacjach intymnych czy podczas wizyt u lekarza.
  • Bez stresu założysz  bikini albo bluzkę czy sukienkę eksponujące gładki brzuch.
 • Włosy na brzuchu nie będą już przeszkodą do zdobywania wysokich wyników w sportach wodnych.

Z naszego doświadczenia wynika, że depilacja brzucha jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów laserowych. Dołącz do grona zadowolonych pacjentów i ciesz się gładkim brzuchem. Umów się na bezpłatną konsultację, dzwoniąc pod nr 502 063 987.

Zdaniem naszego eksperta:

Depilacja maszynką zupełnie nie sprawdza się na skórze brzucha, bo odrastające włoski wydają się coraz mocniejsze i bardziej widoczne. Z przyczyn praktycznych nie sprawdza się również usuwanie owłosienia za pomocą wosku, dodatkowo ta metoda jest niezwykle bolesna na skłonnej do podrażnień skórze brzucha. Tymczasem włoski w tym rejonie rosną w błyskawicznym tempie, przez co walka z nimi staje się elementem codziennej rutyny. Skutkuje to przesuszeniem naskórka, swędzącymi krostkami i otarciami powstającymi w kontakcie z ubraniem. Lepiej przerwać to błędne koło i zdecydować się na efektywne i długotrwałe rozwiązanie: depilację laserową brzucha. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zabiegu, warto jednak skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje, jakie są powody nadmiernego rozrostu włosów w tym obszarze.  

Zadzwoń: Depilacja laserowa brzucha, Opole ul. Plac Wolności 4-5. Tel: 502 063 987

Projekt bez tytułu Jak się pozbyć włosów z brzucha?  zalety depilacji laserowej