Skuteczne nawilżanie Twoich stóp

Udostępnij:

Tym razem chciałybyśmy poświęcić chwilę uwagi prawidłowej pielęgnacji stóp. Bardzo często zapomniane, niepielęgnowane a przecież tak ważne gdyż noszą nas przez całe życie…

Kiedy robi się ciepło i zrzucamy po długich jesiennych i zimowych miesiącach pełne obuwie, większość z nas przypomina sobie o stopach i odwiedza salon kosmetyczny w celu wykonania zabiegu pedicure. Niemniej ważna jest pielęgnacja domowa stóp, gdyż tylko systematycznie pielęgnowane odpłacą nam pięknym i zdrowym wyglądem.

Główne działanie kosmetyków pielęgnacyjnych do stóp związane jest z zapewnieniem odpowiedniego poziomu nawilżenia. Sucha skóra traci bowiem swoją naturalną elastyczność, staje się szorstka i zachodzą w niej niekorzystne zmiany.

Ważnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji stóp jest mocznik. To jeden ze składników naturalnego czynnika nawilżającego naskórek. Mocznik wykazuje intensywny efekt nawilżający, dzięki któremu jest w stanie zwiększyć zawartość wody w zewnętrznych warstwach skóry. Co istotne, sprzyja on przemianie tłuszczów uczestniczących w tworzeniu naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Preparaty na jego bazie zapobiegają utracie wody z naskórka, optymalnie nawilżają i wygładzają skórę.

Z medycznego punktu widzenia sucha skóra stanowi w przypadku stóp szczególny problem. Na ich podeszwach następuje znaczne pogrubienie zewnętrznej warstwy naskórka, co powoduje zwiększenie nacisku na podeszwy, a w konsekwencji może wywoływać pęknięcia i inne niekorzystne zmiany w obrębie skóry. Stopniowo powstające szczeliny i pęknięcia mogą ułatwić proces wnikania drobnoustrojów i doprowadzić do rozwoju stanów zapalnych i zakażeń.

Należy pamiętać, że o stopy powinniśmy dbać przez cały rok. Tylko systematyczna pielęgnacja odpowiednio dobranymi preparatami i wykonywanie pedicure zapewnia im prawidłową higienę i zdrowie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zakupu  rewelacyjnie działających i radzące sobie z różnymi problemami stóp produktów firmy GEHWOL.

Zadbaj o swoje stopy ciesz się ich pięknym i zdrowym wyglądem.. ZAPRASZAMY DO SALONU PIĘKNE CIAŁO…

Sprawdź nasze zabiegi na stopy

Projekt bez tytułu Skuteczne nawilżanie Twoich stóp
Udostępnij:
-->