Jakie są przyczyny rozstępów i jak sobie z nimi poradzić?

Udostępnij:

Ten dzień rozpoczyna się jak każdy poprzedni, ale potem okaże się, że zapamiętasz go do końca życia. Przeglądasz się w lustrze po porannym prysznicu i zauważasz na udach pierwsze rozstępy. Co się dzieje? Dlaczego się pojawiły? Tak myślisz – wpadając w panikę.

Ale spokojnie! Dzisiaj mamy naprawdę duży wachlarz możliwości jeśli chodzi o walkę z rozstępami, dlatego przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się, jak sobie z nimi skutecznie radzić.

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy to pęknięcia skóry, które w początkowej fazie często wyglądają jak rana z cienką warstwą naskórka na wierzchu. Niekiedy rozmiarem są grube na centymetr, a czasami na zaledwie kilka milimetrów. Skóra dotknięta rozstępami staje się cienka i wiotka, a czasami zaczyna nawet dochodzić na niej do bliznowacenia.

Przyczyny powstawania rozstępów kojarzone są najczęściej z przebytą ciążą, ale tak naprawdę jest ich dużo więcej. Na rozstępy narażone są szczególnie osoby, których masa ciała bardzo waha się w krótkim okresie czasu, np. szybkie chudną czy uprawiają kulturystykę.

Innymi źródłami problemu mogą być zaburzenia hormonalne, niskobiałkowa dieta, infekcje prowadzące do niedoborów białkowych, czy przewlekłe schorzenia wątroby.

Jakie są domowe sposoby na rozstępy?

Niewielkie rozstępy możesz spróbować pokonać domowymi sposobami i samemu przygotować kosmetyki, które sprawią, że Twoja skóra będzie bardziej elastyczna.

Jednym z nich jest domowy peeling cukrowy z mlekiem i oliwą, który wygładzi oraz nawilży skórę.

Dobrą metodą na rozjaśnienie rozstępów jest maseczka witaminowa, która powstaje na bazie oliwy zmieszanej z płynną witaminą E oraz sokiem z cytryny. Aby uzyskać widoczne efekty, taką maseczkę powinnaś nakładać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Jak się pozbyć rozstępów, gdy wszystko zawodzi?

Kiedy domowe sposoby nie pomagają, pozostaje sięgnąć po pomoc do dermatologa, który zajmuje się także medycyna estetyczną i zaproponuje dalsze postępowanie.

Dzisiejsza kosmetologia i postęp naukowy oferują nam naprawdę dużo możliwości, a metodą którą my proponujemy naszym klientom jest karboksyterapia czyli inaczej terapia medycznym dwutlenkiem węgla.

Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, który następnie równomiernie rozchodzi się w tkankach i działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, co z kolei dotlenia komórki i stymuluje procesy regeneracji tkanek.

fDepositphotos 27124077 original 1024x767 Jakie są przyczyny rozstępów i jak sobie z nimi poradzić?

Redukcja rozstępów

Metoda da potrafi zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%, a w dodatku jest bardzo bezpieczna. Jednak jak większość zabiegów, karboksyterapia również ma pewne przeciwwskazania, którymi są: wahania ciśnienia krwi, cukrzyca, problemy z tętnicami płuc, nowotwory, padaczka, hemofilia. Z zabiegu nie mogą korzystać również kobiety w ciąży oraz karmiące.

Jeżeli żadne z powyższych przeciwwskazań nie dotyczy Ciebie, to spróbujmy powalczyć z Twoimi rozstępami!

Zadzwoń do nas pod nr 502 063 987 i umów się na bezpłatną konsultację, abyśmy mogli Cię obejrzeć oraz porozmawiać i sprawdzić, w jakim stopniu jesteśmy w stanie rozprawić się z Twoim problemem.

Sprzedaż Relacyjna 2 Jakie są przyczyny rozstępów i jak sobie z nimi poradzić?

Udostępnij: