Jak dbać o cerę tłustą i trądzikową

Sprawdzone sposoby jak dbać o cerę tłustą i trądzikową

  • błyszcząca (świecąca się) twarz,
  • widocznie rozszerzone pory,
  • nadmierna ilość sebum, najczęściej na nosie, policzkach, brodzie i czole
  • zaskórniki (czarne kropki na twarzy)
  • podatność na stany zapalne

Cera tłusta w ponad 90% przypadków jest również cerą trądzikowa. To właśnie zaburzone sebum staje się przyczyną zmian prowadzących do trądziku. Dlatego w ten artykuł traktuje o obu tych cerach; tłustej i trądzikowej.

Sieć drobych czerwonych naczynek 3 1024x682 Jak dbać o cerę tłustą i trądzikową

Cera tłuste i trądzikowe są zwykle dość trudne w pielęgnacji i mogą przysparzać problemów.

Jeśli jesteś jej posiadaczką musisz uzbroić się w cierpliwość i z dużą rozwagą ją pielęgnować. Kluczowy jest tutaj demakijaż, który w przypadku cery oprócz dokładnego jej oczyszczenia, powinien jeszcze spełniać funkcję regulowania sebum.

Sebum, czyli tłusta substancja na powierzchni skóry, w przypadku cery trądzikowej zwykle wytwarza wytwarza się w nadmiarze, powodując powstawanie zaskórników. Pamiętaj aby absolutnie nie używać produktów na bazie alkoholu czy nadmiernie matujących, gdyż to doprowadzi do jeszcze większego rozregulowania gruczołów łojowych i w efekcie do zwiększonej produkcji sebum.

Piekne Cialo 3967 200x300 Jak dbać o cerę tłustą i trądzikową

Częstym błędem w pielęgnacji cery trądzikowej jest to, że rezygnujemy z używania kremu.

Podstawą pielęgnacji każdej cery, w tym również trądzikowej, jest jej nawilżanie. Dlatego wybieraj lekkiej konsystencji kremy lub emulsje, które nawilżają, ale nie obciążą dodatkowo Twojej skóry.

Rekomenduję krem Hydro Balance [KLIKNIJ].

Swoją pielęgnacji warto wzbogacić również o stosowanie serum, które powinno przede wszystkim działać antybakteryjnie. Wybieraj te z zawartością srebra witaminy C, witaminy A, czy krzemu. Na przykład Silver Gel [KLIKNIJ].

Aby zadziałać jeszcze bardziej terapeutycznie, krem na noc powinien mieć nieco szersze zastosowanie niż tylko nawilżenie. Jeśli wybierzesz produkt z dodatkiem kwasu migdałowego pirogronowego lub salicylowego zwiększysz swoje swoje szanse w pokonaniu wroga, jakim jest trądzik.

Takie kremy produkuje firma Arkana. Jednak, żeby dobrać najlepszy krem właśnie dla Ciebie, konieczna jest wizyta w salonie Piękne Ciało i konsultacja kosmetologiczna.

Do makijażu natomiast stosuj lekkie podkłady, które nie zapychają ujść gruczołów łojowych oraz pudry mineralne. W drogeriach czytaj składy, sprawdzaj czy puder został wyprodukowany z minerałów. Pytaj obsługę, czy produkt jest odpowiedni do cery tłustej i trądzikowej.

Nie bez znaczenia jest również Twoja dieta. Należy unikać słodyczy, nadmiaru nabiału i jedzenia śmieciowego typu fast food.

W pomiarze sebum pomoże Ci specjalny aparat. Dlatego umów się na konsultację. Sprawdzimy dokładnie Twój przypadek i zalecimy pielęgnację.

Umów wizytę Jak dbać o cerę tłustą i trądzikową