Skóra sucha i przesuszona – jak o nią prawidłowo dbać

Skóra jest największym narządem naszego ciała. Odpowiada nie tylko za piękno, jest także odpowiedzialna za wiele ważnych dla naszego zdrowia funkcji.

Kiedy jest sucha, cienka i wrażliwa, musimy szczególnie o nią zadbać.

Pielęgnacja skóry suchej wymaga od nas nieco więcej wysiłku. Skóra sucha jest delikatna, napięta, łuszczy się i pęka, ma skłonność do częstych podrażnień, a także znacznie szybszego starzenia. Przez to, że bariera lipidowa jest osłabiona, taka skóra ma też tendencję do większej podatności na alergeny, a powstające zmarszczki widać na niej dużo szybciej. Jednak jeśli masz suchą skórę, wcale nie znaczy to, że jesteś na zawsze skazana na podrażnienia, zaczerwienienia, szorstkość, uczucie “ściągania” po każdym myciu, czy wcześniejsze powstawanie zmarszczek. Jeśli wiesz, jak prawidłowo dbać o suchą skórę możesz temu wszystkiemu zapobiec.

Depositphotos 23542441 l 2015 1024x683 Skóra sucha i przesuszona – jak o nią prawidłowo dbać

A więc jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry suchej i przesuszonej?

W pielęgnacji cery ze skłonnością do przesuszania musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednie jej nawilżenie. Zarówno od zewnątrz, przy pomocy produktów pielęgnacyjnych, jak i od środka, po prostu dbając o odpowiednie spożycie wody (minimum 2 l wody dziennie). Na wygląd i zdrowie naszej skóry ogromny wpływ ma też nasza dieta, dlatego warto zadbać o obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach w codziennym menu.

Krem nawilżający dla skóry suchej i przesuszonej to nie wszystko. Musisz zadbać też o natłuszczanie. Koniecznie rozważ na dzień stosowanie kremu z filtrem UV (żeby opóźnić proces powstawania zmarszczek), natomiast na noc zadbaj o bogaty w składniki odżywcze krem, który dodatkowo natłuści nieco Twoją skórę.

Do demakijażu używaj kosmetyków, które nie zawierają mydła czy alkoholu, ponieważ te składniki wysuszają i podrażniają Twoją i tak suchą i delikatną skórę jeszcze bardziej.

Nasze rekomendacje produktowe:

GLA Face Cream 50 ml [KLIKNIJ]

Dermo Face Cream 50 ml [KLIKNIJ]

UWAGA! Przy cerze suchej NIE UŻYWAJ maseczek o działaniu ściągającym oraz peelingów ziarnistych, żeby nie zafundować sobie dodatkowych podrażnień. Wybieraj peelingi enzymatyczne.

Podobnie zwróć uwagę, żeby nie pocierać skóry szorstkim ręcznikiem, ponieważ ścierasz wtedy i tak już cienką warstwę ochronnego sebum, a dodatkowo uszkadzasz naskórek, co może prowadzić do podrażnień.

W celu poprawy kondycji skóry suchej warto od czasu do czasu oddać się się w ręce profesjonalistów, którzy dobiorą odpowiednie dla naszego typu cery zabiegi i kosmetyki, dzięki czemu skóra będzie w znacznie lepszej kondycji, a my będziemy dłużej wyglądać młodo i czuć się świetnie.

Nasze rekomendacje zabiegowe:

Zabieg kolagenowo – peptydowy Larens – cena od 200 zł

Zabieg Cannabis – cena 240 zł

Zabieg PRP – alternatywa dla osocza bogatopłytkowego – cena 320 zł

Mezoterapia mikroigłowa – cena 250 zł

Zapraszam do konsultacji:

Umów wizytę Skóra sucha i przesuszona – jak o nią prawidłowo dbać